Rozgrzewka przed sezonem

Mam nadzieję, że już 8-9 maja ruszy 1. runda tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Komunikat pojawi się w tym tygodniu i otwarte zostaną zapisy na to doniosłe wydarzenie. Wstępny harmonogram to sprint i średni w sobotę oraz klasyk w niedzielę. Z kolei 22-23 maja na Śląsku będzie okazja powalczyć o medale Mistrzostw Polski, więc sezon ruszy w pełni. Nie zaczniemy jednak sezony bez odpowiedniej rozgrzewki, czas więc na prezentację rowerowego pakietu treningowego.

Przygotowałem trzy trasy w okolicach Falenicy i Aleksandrowa. W lesie są już ustawione lampiony, w większości duże, dwa małe i kilka dużych papierowych płaskich. Jeden punkt na mapie to krzyż i tablica informacyjna i tam lampionu nie ma. Mozna potrenować na trzech trasach: dwie na dystansie śrenim i jedna na długim. W załączonym pliku jest dokładna informacja o lokalizacji startów, dystansie mierzonym w linii prostej oraz liczbie punktów kontrolnych.

Warto podejśc do sprawy profesjonalnie, czyli po dotarciu na miejsce startu, spokojnie się do niego przygotować i na jedną minutę przed startem włożyć mapę do mapnika i rozpocząć trening. Na wszelki wypadek na mapach też zostały umieszczone współrzędne startu i mety.

Trasy będą dostępne do 13 maja. Mam nadzieję, że kolekcjonerzy lampionów nie zajmą się wcześniej ich zdejmowaniem. Start w treningach jest za darmo, ale załączone mapy trzeba sobie wydrukować we własnym zakresie. Zawodników kadry gorąco zachęcam do przysłania śladów i międzyczasów z tras, aby można było nad tym materiałem usiąść i przeanalizować. Innych też do tego zachęcam - może uda się zrobić i opublikować fajną analizę zbiorczą i przyczynić się do wspólnego dobra, czyli lepszych wyników podczas prawdziwego ścigania.

Komentarze

Nie jest potrzebna karta

Nie jest potrzebna karta startowa? Coś w rodzaju symulacji jazdy bezdotykowej, a lampiony tylko w celu ich odszukania w terenie?

Ktoś się gdzieś w końcu

Ktoś się gdzieś w końcu dzialił śladami? Trochę osób w lesie było.
Nam udało się zaliczyć tylko jedną trasę, ale i tak bardzo się cieszymy, że byłą taka mozliowść :-) 

Dzięki za trasy. Po śladach

Dzięki za trasy. Po śladach widać było, że ktoś tam ostro trenował. Większość punktów i dróg ciągle jest tam, gdzie powinna.

Moje ślady wrzuciłem na 3drerun: 

długi: http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=-16848417

średni 1: http://3drerun.worldofo.com/?id=-16848421&type=info

średni 2: http://3drerun.worldofo.com/?id=-16848422&type=info

Dzieki za linka.

Dzieki za linka.
Ja sobie ze Stravy dodałem trasę do 3D Rerun, ale nie potrafię zlokalizować opcji, żeby obejżeć jednocześnie przejazd kilku zawodników, np. porównac swój przejazd z twoim - czyli te "ścigające się kropki" :-(
 

Znalazłem te opisy i

Znalazłem te opisy i wrzuciłem je ponownie.
Instrukcja jak nanieść swój ślad na mapę przy użyciu QuickRoute (instrukcja tutaj) oraz jak to później opublikować w komentarzu (instrukcja tutaj). W nazwach plików proponuję nie używać polskich znaków i spacji.

średni 1 z dwoma kropkami:

średni 1 z dwoma kropkami: http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=-16848421&idmult%5...

 

Ogólnie ze strony takiej jak ta: http://3drerun.worldofo.com/?id=-16848421&type=info trzeba kliknąć Find routes/maps in vicinity on other dates i tam poszukać mniej więcej wg dat i zaznaczyć inne ślady z tej samej trasy.

Albo dodać w linku powyżej kolejne idmult%5B%5D=XXX

Ten widok jest dobry tylko do

Ten widok jest dobry tylko do tego, żeby sprawdzić czego szukać po klinknięciu przycisku "Find routes/maps in vicinity on other dates" z wcześniejszej strony. Wtedy przy trasach są haczyki do zaznaczenia.