Finałowy, najdłuższy etap Dystansu Stołecznego - 1-MAN-RELAY!!!

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do Białobrzegów, gdzie zostanie rozegrany ostatni 14 etap zimowego treningowego cyklu organizowanego przez BKS Wataha! Na koniec orientalistycznego maratonu zimowego z Watahą czeka na Was nie lada gratka - będzie to najdłuższy z dotychczasowych etapów, a zwieńczeniem Dystansu Stołecznego będzie sztafeta jednosobowa, którą to formułę już poznaliście podczas 7 etapu na Choszczówce!

Poniżej przypominamy Wam zasady biegu obowiązujące w niedzielę - informacje te dotyczą kategorii MANIAC, WKRĘCONY, CHOJRAK. Kategoria AMATOR pokonuje trasę klasycznie w dowolnej minucie startowej pomiędzy 11:00 - 12:30.

Wyżej wymienione kategorie obowiązuje start masowy - harmonogram startu masowego dla poszczególnych kategorii:

  • 11:15 - WKRĘCONY
  • 11:30- CHOJRAK
  • 11:45 - MANIAC

Prosimy w miarę możliwości o przybycie na miejsce etapu odpowiednio wcześniej oraz przestrzeganie swojej godziny startu

Każdy zawodnik otrzymuje mapę pod nogę, na 8 minut przed swoim startem. Prosimy o ustawienie się odpowiednio wcześniej przy swojej mapie

Każda mapa jest wydrukowana dwustronnie, zawodnik najpierw pokonuje trasę oznaczoną numerem 1, po czym odwraca mapę i pokonuje trasę oznaczoną numerem 2. Zmiana mapy następuje w momencie pokonania całej trasy na pierwszej mapie. Ostatni punkt na mapie nr 1 jest punktem węzłowym. W momencie jego podbicia, po pokonaniu całej pierwszej mapy, zawodnik odwraca mapę i kontynuuje bieg na drugiej mapie, zaczynając nawigację od trójkąta startu, który umiejscowiony jest w miejscu ostatniego punktu kontrolnego pierwszej części trasy (ostatni punkt trasy nr 1 jest zarazem trójkątem startu trasy nr 2). Na mapie nr 2 numeracja kolejnych punktów kontrolnych zaczyna się ponownie od numeru 1. Po pokonaniu drugiej strony mapy zawodnik, zgodnie z wyrysowaną trasą, biegnie do mety oznaczonej klasycznie - dwoma okręgami o wspólnym środku. Po podbiciu mety następuje sczytanie czipa

Przykładowa sytuacja obrazująca zasadę zmiany mapy:

Na WKRĘCONYM na mapie nr 1 jest 15 punktów kontrolnych, z czego węzłowym jest 1 oraz 15 (oznaczone na mapie 1/15). W momencie podbicia PK nr 15 zawodnik powinien obrócić mapę, odnaleźć trójkąt startu, który umiejscowiony będzie dokładnie na obiekcie z punktu 1/15 z pierwszej mapy i kontynuować nawigację z trójkąta na pierwszy punkt na mapie nr 2 (oznaczony numerem 1, efektywnie będzie to 16 punkt podbity podczas biegu)

Parametry tras finałowego etapu: 

  • CHOJRAK - 13,17 km / 51 PK
  • WKRĘCONY - 7,89 km / 33 PK
  • MANIAC - 5,58 km / 23 PK
  • AMATOR - 2,95 km / 8 PK

Centrum treningu oraz dalsze informacje zostaną umieszczone w kolejnym poście

UWAGA!!! Z powodu specyficznej formuły biegu oraz konieczności przygotowania i przyporządkowania map odpowiednio wcześniej BARDZO PROSIMY wszystkich zainteresowanych o dokonanie zgłoszenia na trening NAJPÓŹNIEJ do czwartku (11 III 2021), do godziny 20:00!!!!!!