Biegówki na Podlasiu

Zdjęcie znad Bałtyku zawodników UKS Falenica, którzy szusowali na nartach wzdłuż wybrzeża. Teraz jeszcze dość dobra oferta pobiegania na nartach w Białymstoku. W roku 2019 została tam otwarta trasa na bardzo dobrze znanym wszystkim orientalistom Lesie Pietrasze. Trasa dodatkowa jest oświetlona, można wypożyczyć na miejscu narty i w terenie jest ratrak, który stale szlifuje trasy, aby można było zawodowo biegać zarówno technika dowolną jak i klasyczna. Druga trasa znajduje się na Dojlidach - poniżej dwa filmiki z tych tras.https://www.youtube.com/watch?v=LIcZStmDWV4 to Las Pietrasze, a tutaj Dojlidy: https://www.youtube.com/watch?v=7lIhu5odURI.

Są jeszcze trasy w okolicach Supraśla. Czyli nie trzeba już jechać kawał drogi do Jakuszyc, aby pobiegać na nartach - co prawda Jakuszyc i miejscówki nie zastąpi nic, ale zawsze to coś nowego i naprawdę godnego do polecenia. Dodatkowo zachęcam do skorzystania z map ZPK - zostały one ostatnio w 2019 roku zaktualizowane oraz uzupełniono słupki i perforatory. Mapki i trasy na stronie Nadleśnictwa Dojlidy, Supraśl, Krynki, Waliły.

Komentarze

Supraśl testowaliśmy dwa

Supraśl testowaliśmy dwa tygodnie temu, doskonałe warunki. Na południe od miasta są trasy znakowane i dużo dodatkowych, przetartych ścieżek. Tam też jest dużo słupków ZPK.  Odkąd na całej długość do Białegostoku jest ekspresówka, dojazd z Warszawy na Podlasie jest szybki i wygodny. 

A nad morzem, po zjechaniu z plaży, przetrawesowaliśmy Wydmy Ruchome. Cudo. 

(chciałem dodać foto ale nie działa mi wklejanie do posta :) )