Zima z pingwinkiem

Sprawdziłem prognozy pogody i postanowiłem im zaufać. W najbliższy weekend pokrywa śniegu na Mazowszu ma osiągnąć około 20-30 cm i powinna się utrzymać przez około dwa tygodnie czyli prawie do końca miesiąca. Nie wykorzystać tej sytuacji do pobiegania na nartach byłoby grzechem. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację mam bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich entuzjastów orientacji narciarskiej. Na razie zawodów stacjonarnych nie planuję organizować, wirtualnych także nie, ale trasy narciarskie na czasy zarazy są i czekają na śmiałków.

Trasy są oparte na stałych punktów kontrolnych ZPK w Warszawie (Międzylesie) i okolicach (Otwock, Karczew, Celestynów) i można je pokonywać w wygodnym dla siebie momencie. Niektórych punktów może już nie być w terenie, ale to nie stanowi problemu. Pokonanie trasy polega na dotarciu do poszczególnych punktów w terenie bez konieczności ich potwierdzania. Liczymy na uczciwość uczestników, bowiem największą przyjemność sprawi sam start w śnieżnych puchu na nartach i do tego z mapą. Trasy można pokonywać w dzień lub w nocy. Przygotowanych zostało dziesięć różnych map z możliwością wyboru dystansu krótkiego, średniego i długiego. Jak będzie duże zainteresowanie i śnieg utrzyma się do 22 lutego, wówczas rozważam ustawienie kilku dodatkowych tras z punktami kontrolnymi w terenie i udostępnienie ich od ok. 15 lutego.

Osobiście nie mam już tyle czasu i werwy, aby stać w zimie na świeżym powietrzu i wydawać mapy, a następnie czekać na powrót uczestników z lasu. Dlatego myślę, że taka forma na obecną chwilę jest idealnym rozwiązaniem.

W załącznikach poniżej zamieszczam trasy do pobrania i wydrukowania we własnym zakresie. Jest tam też mapka ogólna z lokalizacją miejsc startu do poszczególnych tras w Otwocku, Karczewiu i Celestynowa. Mapy zostały tak opisane, że pierwsza cyfra w nazwie pliku odpowiada jej lokalizacji na mapie ogólnej (z wyjątkiem tras w Międzylesiu, które nie mieszczą się na mapie). Dodatkowo załączona jest broszura informacyjna z której można dowiedzieć się jaka jest długość trasy w linii prostej (tutaj również z wyłączeniem Międzylesia).

Na koniec będę chciał zrobić tradycyjną klasyfikację wyników z poszczególnych tras. Osiągnięte czasy należy przysyłać na mój adres mailowy jcmtbo@gmail.com w formacie: imię, nazwisko, rok urodzenia, numer trasy, dystans, czas. Przykład: Jan, Kowalski, 2 (Celestynów), długa, 80:24. Wszystkie swoje czasy proszę przysyłać zbiorczo w terminie 1-5 marca. Zostaną one wpisane do naszego systemu rankingowego i na ich podstawie powstanie klasyfikacja końcowa. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną przygotowane medale i dyplomy zgodnie z corocznym regulaminem zamieszczonym na stronie Pucharu Warszawy i Mazowsza w NBnO.

Start jest bezpłatny.

Pozostaje życzyć wszystkim przyjemnego szusowania. Postaram się wkrótce przygotować jeszcze mapki ZPK dla Anina, Groszówki i Lasu Sobieskiego, ale najpierw trzeba zinwentaryzować słupki. Na mapie Międzylesie są pewno wszystkie stoją w terenie.

ZałącznikWielkość
Image icon 1 Otwock stadion długa.jpg1.32 MB
Image icon 1 Otwock stadion krótka.jpg1.27 MB
Image icon 1 Otwock stadion średnia.jpg1.29 MB
Image icon 2 Otwock stadion średnia.jpg1.3 MB
Image icon 2 Otwock stadion długa.jpg1.32 MB
Image icon 2 Otwock stadion krótka.jpg1.28 MB
Image icon 3 Karczew Torfy średnia.jpg1.22 MB
Image icon 3 Karczew Torfy 2krótka.jpg1.21 MB
Image icon 3 Karczew Torfy długa.jpg1.23 MB
Image icon 4 Karczew Torfy długa.jpg1.25 MB
Image icon 4 Karczew Torfy krótka.jpg1.21 MB
Image icon 4 Karczew Torfy średnia.jpg1.22 MB
Image icon 5 Celestynów Stara Wieś krótka.jpg1.07 MB
Image icon 5 Celestynów Stara Wieś średnia.jpg1.09 MB
Image icon 6 Celestynów Stara Wieś krótka.jpg1.07 MB
Image icon 6 Celestynów Stara Wieś średnia.jpg1.09 MB
Image icon 7 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago długa.jpg1.21 MB
Image icon 7 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago krótka.jpg1.19 MB
Image icon 7 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago średnia.jpg1.2 MB
Image icon 8 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago długa.jpg809.98 KB
Image icon 8 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago krótka.jpg793.02 KB
Image icon 8 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago średnia.jpg799.25 KB
Image icon 9 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago długa.jpg811.88 KB
Image icon 9 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago krótka.jpg792.21 KB
Image icon 9 Celestynów Centrum Edukacji Leśnej Bocianowskie Bago średnia.jpg797.15 KB
PDF icon 10 Międzylesie trasa dluga.pdf2.31 MB
PDF icon 10 Międzylesie trasa średnia.pdf1.01 MB
PDF icon 10 Międzylesie trasa krótka.pdf1.77 MB
Image icon mapa zpk Otwock Celestynów.jpg312.79 KB
PDF icon Broszura informacyjna ZPK 2018 Otwock Karczew Celestynów.pdf7.37 MB

Komentarze

Informacja do trasy w

Informacja do trasy w Mędzylesiu. Słupek z kodem 48 stoi/leży na pobliskim skrzyżowaniu dróg (na płd.) Stan z 3.01.21 r.

Właśnie dokładnie tak jest

Właśnie dokładnie tak jest jak pisze Basia - dzięki za odpowiedź. Co do PK 48 na mapie Międzylesia to on faktycznie został przestawiony na skrzyżowanie i umieszczony na słupku oznaczającym trasę MTB w Międzylesiu. Poprzedni słupek zginął - była tam zrobiona wycinka lasu w poprzednim miejscu jego ustawienia. Miałem zapasowe tabliczki i postanowiłem je właśnie umocować na słupku z trasy MTB, którą także ustawialiśmy w terenie. Śnieg zniknął, ale tak jak pisałem prognozy są optymistyczne i w najbliższy poniedziałek powinna nastąpić nowa dostawa białego puchu. 

Zasugerowałam się tylko

Zasugerowałam się tylko pierwotnym wpisem: "Przygotowanych zostało dziesięć różnych map z możliwością wyboru dystansu krótkiego, średniego i długiego."

OK, dziękuję. Czyli na mapie nr 5 i 6 chcący pokonać trasę długą, jeżdżą sobie na średniej.

Dzisiejsza wizja lokalna

Dzisiejsza wizja lokalna wykazała, że trasy można pokonywać także na łyżwach. Zapraszamy zatem do udziału w PWiM w ŁBnO :)

Pokrywa śnieżna jest już

Pokrywa śnieżna jest już wystarczająca, aby przypiąć deski wydrukować mapę i ruszyć w teren. W dniu jutrzejszym 09.02.2021 oraz w czwartek ma jeszcze troszkę dosypać. Śnieg powinien się utrzymać do końca przyszłego tygodnia, czyli spokojnie można będzie pokonać wszystkie trasy. Może jeszcze zostanie przygotowanych kilka tras w postaci BPK - GPS-O tutaj mam nadzieję, że osoby mające w tym wprawę zrobią kilka tras w terenach leśnych punkty należy ustawiać na drogach. Tworzymy trzy trasy krótką, średnią i długą podając jej długość w linii prostej. Życzę przyjemnego szusowania w terenie. /łyżwy już nie będą użyteczne - choć faktycznie były idealne w ubiegłym tygodniu bowiem tak zlodzone były drogi.

Gdyby ktoś dzisiaj wpadł na

Gdyby ktoś dzisiaj wpadł na fantastyczny pomysł dojazdu na start tras 4 Karczew Torfy, to szczerze odradzam dojazd od południa. Droga przy starcie cała oblodzona, masa śniegu się zrobiła i jako wybitny kierowca limuzyny się zakopałam. "Dojazd" od strony Otwocka (przez las, od północy) - zakaz jazdy samochodami. Można zostawić samochód przy budynku nadleśnictwa, tam jest parking, i sobie doczłapać albo dojechać od południa ale stanąć sobie samochodem 300m przed startem.