Puchar Czech RJnO 19-20.09.2020

W miniony weekend zawodnicy reprezentacji Polski starowali w zawodach Czeskiego Pucharu RJnO w Czachnovie. Podjąłem decyzję aby na dystansie średnim wszyscy zawodnicy startowali w kategorii elity. Decyzja podyktowana była tym, aby podczas startu zawodnicy mogli jak najwięcej wyciągnąć wniosków dla Siebie w celu dążenia do osiągania jak najlepszych wyników w przyszłości. Ja wiem, że każdy zawodnik startujący w zawodach chce wygrywać, ale aby do tego dojść uznałem, że należy zmierzyć się na dystansie z najlepszymi do których akurat zawodnicy z Czech w obecnej chwili należą.

Na dystansach klasycznych Nasi juniorzy starowali w Swoich kategoriach wiekowych i tutaj nie pozostawili żadnych szans Swoim rówieśnikom z Czech wygrywając rywalizację z nimi. Jednak powrócę do dystansu średniego podczas którego rywalizowali z najlepszymi zawodnikami na świecie. Tutaj mamy w obecnej chwili narodziny nowej gwiazdy w kategorii kobiecej elitu - zawodniczki UKS Kometa Gliwice Julii Nygi. Otóż Julia do 5 PK wygrywała z mistrzynią świata Martiną Tichowską a do 9 PK przegrywała z nią zaledwie o minutę i dwanaście sekund. Jednak błąd na końcówce dystansu spowodował, że ostatecznie Julia była nie klasyfikowana, ale naprawdę jest potencjał i moc w tej kobiecie. 

W najbliższy weekend będziemy rywalizować z zawodnikami z Czech na zawodach ostatniej rundy Pucharu Czech i ponownie Nasz młody narybek na dystansie średnim i sprinterskim wystartuje w kategoriach elity - trzymajmy kciuki za nich. W załączniku zdjęcia z dekoracji podczas zawodów w Czachnovie K-20 1 miejsce Julia Nyga M-17 1 miejsce Michał Towarek oraz analiza międzyczasów pomiędzy Julią a Martiną na dystansie średnim w kobiecej elicie w sobotę. Szczegóły na stronie zawodów https://www.bike-orientexpress.cz/ ana stronie : http://www.mtbo.eu/ znajdziecie mapy z trasami z obu dni zawodów. Warto poanalizować.

ZałącznikWielkość
Image icon Julia Nyga_vyhlaseni_18.jpg331.58 KB
Image icon Michał Towarek vyhlaseni_17.jpg365.82 KB
PDF icon Julia Chanov.pdf81.66 KB

Komentarze

PWIMwRJnO

A pytanie w temacie RJNO - czy jest hipoteza/pomysł/zalążek/plan 1/2/3/4? edycji PWIMwRJnO/GPdWwRJnO w tym sezonie/jesieni/zimie?
Pozdr/KB

Niestety nie. W tej chwili w

Niestety nie. W tej chwili w kalendarzu jest bardzo dużo zawodów, a Ja mam w związku z tym bardzo dużo wyjazdów z kadrą RJnO i praktycznie do końca października mam tylko jeden wolny weekend. Mam nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja się unormuje i od końca marca uruchomione zostaną oba cykle w RJnO na Mazowszu. Póki co jednak sytuacja z Covid 19 nie wygląda najlepiej na całym świecie i jest coraz gorzej niestety.