BPK na wakacje

Ponieważ nie zanosi się w najbliższym czasie na tradycyjne starty rowerowe z lampionami, a wiele osób ma teraz trochę więcej wolnego czasu więc czemu nie pojeździć z mapą w trochę innej formule? Jakiś czas temu postanowiłem zebrać w jedno miejsce wszystkie przygotowane przeze mnie trasy rowerowe w wersji BPK w okolicach Warszawy - tutaj lista. I okazało się, że ta lista jest już dosyć długa :)

Część tras jest zupełnie nowa (Wawer, Ciemne, Kobyłka), część to odświeżone trasy z ostatnich lat (najczęściej zgłaszane mi mailem co ktoś chciałby ponownie przejechać). Strona na bieżąco jest aktualizowana (nowe trasy czy erraty do istniejących map) i rozbudowywana - ostatnio dodana została informacja czy w aplikacji jest dostępna mapa. Okazało się, że kilka osób ma do dyspozycji tylko uchwyt na telefon i ten argument przekonał mnie - nie każdy musi od razu kupować mapnik. Nie wszędzie udało się jako podkład dać czystą mapę bez PK.

Do obsługi BPK wykorzystywana jest bezpłatna aplikacja GPS Orienteering Run, więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj. Tylko w wersji na Androida, nadal nie ma wersji na iOS.

Mimo, że nie ma typowej rywalizacji to można pościgać się wirtualnie z innymi osobami lub po prostu podejść do tematu bardzo rekreacyjnie. I można to zrobić w dowolnym momencie (odradzam porę nocną), ale przede wszystkim dla siebie. Trasy są z myślą o rowerzystach, ale te krótsze z powodzeniem można pokonać też pieszo czy potraktować jako trening biegowy.