Magdalenka i Sękocin zapraszają

W oczekiwaniu na VIII rundę Pucharu chcemy zaprosić już na IX i pierwszy w nowym roku szkolnym weekend z mapą na rowerze. Wracamy w okolicę terenów na których w maju rozgrywane były Mistrzostwa Polski. Jednak osoby, które uczestniczyły w MP niech się nie martwią, ponieważ będziemy ścigać się na nowych obszarach.

W sobotę 7 września zapraszamy na dystans klasyczny w Lasach Sękocińskich. Miejscówka miała swoją premierę prawie rok temu. Tym razem spotkamy się na innym niż zeszłoroczny parkingu leśnym, co szczególnie dla krótszych tras oznaczać będzie eksplorację nowych terenów. Mapa została zaktualizowana, a trasy powinny usatysfakcjonować wielbicieli wariantów.

W niedzielę premiera. Po raz pierwszy za arenę zmagań zawodników na orientację służyć będą lasy w okolicach Magdalenki. Na dystans sprinterski i średni zostały przygotowane mapy w dużej skali, a więc zawodnicy w kategoriach czarnej i czerwonej powinni albo przygotować duże mapniki, albo być gotowym do przekładania mapy podczas jazdy. Teren z którym przyjdzie nam się zmierzyć jest bardzo ciekawy ze średnią ilością piachu oraz kilkoma wydmami, których kwintesencją są Górki Piaskowe, pod którymi umieszczony będzie start.

Runda IX odbędzie się pod patronatem fizjoterapeutów z okazji ich święta, mamy nadzieję, że nasi zawodnicy nie będą musieli korzystać z ich usług. Niemniej jednak bardzo cenimy tę grupę zawodową.

Zapraszamy tym bardziej, że będzie to jedyna w tym roku runda odbywająca się po lewej stronie od Wisły.

Szczegóły jak zwykle w komunikacie technicznym, gdzie została też umieszczona mapka dojazdu na oba dni. Zapisy są także uruchomione w systemie zgłoszeniowym.

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2019_Runda_9_Komunikat.pdf849.5 KB