Siapula 2012

Pod tą filuteryjnie brzmiącą nazwą kryją się prawdziwie ostre zawody, czyli 8-godzinny nocny rogaining organizowany w dniach 28-29 lipca przez strzeliński oddział PTTK. Jak przystało na prawdziwie nocną imprezę odbędzie się ona w nocy, a skończy już za dnia. Tak przynajmniej mówią organizatorzy, którzy obiecali, że tym razem nikt nie da rady w wyznaczonym limicie obskoczyć wszystkich punktów kontrolnych jak to miało miejsce jesienią zeszłego roku. Trzymamy za słowo.

Została już ujawniona baza zawodów, która będzie mieścić się w Szkole Podstawowej w Sarbach koło Strzelina. Startuje się w zespołach 2-5 osobowych na jednej trasie, ale oprócz generalnej klasyfikacja będzie prowadzona także w rozbiciu na kategorie płciowo-wiekowe. Start masowy wszystkich zawodników nastąpi w sobotę 28 lipca o godz. 22:00. Jak łatwo policzyć w niedzielę o 6:00 będzie już po wszystkim.

Osiągnięcie dobrego wyniku będzie wymagało sporych umiejętności nawigacyjnych, więc jeśli ktoś chciałby przed startem trochę się w tej dziedzinie podciągnąć  to może to uczynić od czwartku 26 lipca podczas oddalonego o ok. 40 kilometrów Grand Prix Silesia. Naprawdę warto.

Termin zgłoszeń upływa za kilka dni (w czwartek 19 lipca), więc trzeba szybko kompletować zespół do startu. więcej informacji można znaleźć w załączonym regulaminie oraz na stronie organizatora.

ZałącznikWielkość
PDF icon Siapila_2012_Regulamin.pdf323.69 KB