Finisz maratoński

Prawie 60 zawodników wystartowało dzisiaj w finałowych zawodach Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Jak widać było warto, bo w po dzisiejszym etapie w klasyfikacji generalnej cyklu nastąpiły spore zmiany. Szkoda tylko, że pogoda się akurat popsuła i przez cały dzień siąpił drobny deszcz.

Tym razem najliczniej obsadzona była trasa zielona o długości 20 km na której wystartowało w sumie 30 osób. Na niebieskiej też dystans był zgodny z komunikatem i wynosił około 48.7 km według parametrów przejazdu zwycięzcy Kamila Lesisza. Trasa czerwona tradycyjnie była trochę krótsza i to zarówno ze względu na porę roku, jak i krótki dzień. Tym samym więcej osób dostało szansę dojechanie do mety z kompletem punktów. Tutaj najkrótszy dystans w terenie przejechał drugi na mecie Paweł Brudło (79.6 km). Zwycięzca Piotr Buciak przejechał 83.2 km, a trzeci na mecie Sławomir Kielak 82.3 km.

Gratuluje wszystkim uczestnikom dzisiejszych zmagań za podjęcie rękawicy i start w maratonie. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z dzisiejszego startu, choć w terenie zaginął jeden lampion o intrygującym kodzie narodowym, czyli 44. Pewnie któryś z grzybiarzy miał jakąś fiksację mickiewiczowską i zabrał go do domu z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wyniki i mapy z dzisiejszych zawodów są dostępne na stronie cyklu. Jutro dekoracja i podsumowanie tegorocznego cyklu w Majdanie. Warto przyjechać, aby odebrać medale i dyplomy. Tym razem prognoza pogody bez opadów.

Komentarze

Cieakwostka: po dokładnym

Cieakwostka: po dokładnym przyjrzeniu się mapie okazało się, że pobiłem rekord w liczbie wyjechań poza mapę: pięć.

Dokładnie to wyszło mi 46.7km

Dokładnie to wyszło mi 46.7km, mimo wariantów objazdowych DK17. Ale za to Mienię w bród pokonywałem :D Zatem dystans jeszcze bardziej zgodny z komunikatem.