Ten ostatni maraton

Tak, to na razie będzie ostatni maraton jaki organizuję. Niemniej jednak zapowiada się bardzo interesująco, bowiem udało mi się znaleźć fajne połączenie tras. Uczestnicy trasy zielonej otrzymają mapę w skali 1:12500 i będą mieli do odnalezienia 12 PK. Będzie to jednocześnie pierwsza mapa trasy niebieskiej. Na drugiej mapie w skali 1:20000 uczestnicy tej trasy będą mieli do odnalezienia pozostałe punkty, w sumie do zaliczenia będzie 20 PK. Mapa ta będzie także częścą trasy czerwonej, która dostanie jeszcze dodatkową mapę w skali 1:22000 i będzie miała do odnalezienia 38 PK.

Mniejsza niż w poprzednich latach liczba punktów kontrolnych nie oznacza, że będzie można łatwo znaleźć optymalny wariant pokonania trasy. Wszystkie mapy będą w formacie A3. Wszyscy nowi zawodnicy, którzy zgłoszą sie do środy do godz. 8:00, dostaną na starcie nowe, specjalnie na te zawody przygotowane numery startowe. Startować można już od godziny 8:30 i warto ogarnąć się wcześniej, bo dzień krótki, a trasy długie.

Baza będzie pod dachem, a po zakończeniu trasy na wszystkich śmiałków będzie czekał ciepły posiłek. Warto także wspomnieć o pięknych medalach wręczanych na zakończenie cyklu w niedzielę w siedzibie firmy Wheeler w Majdanie. W programie jak zwykle dystrybucja fantów i losowanie roweru dla najwytrwalszych zawodników, ale to dopiero o 12;00, bo wcześniej o 10:30 startuje tradycyjny scorelauf czasowy z limitem 60-minutowym.

Wszystkie szczegóły dostępne są w załączonym komunikacie technicznym. Zapraszam do udziału tym bardziej, że podobno ma być ciepło i słonecznie, najpewniej bez opadów deszczu.

ZałącznikWielkość
PDF icon Zakonczenie_Sezonu_RJnO_2018_Komunikat.pdf382.16 KB

Komentarze

Tutaj można znaleźć listę

Tutaj można znaleźć listę osób, które będą brały udział w niedzielę w losowaniu roweru. Łącznie jest przygotowanych 109 kuponów (dla 32 osób). Dla przypomnienia - rower może odebrać tylko osoba będąca podczas losowania.

Przygotowałem również trochę zestawień statystycznych dotyczących kończącego się sezonu rowerowego 2018. Na niektóre zestawienia proponuję spojrzeć z przymrużeniem oka wink.

Zapowiada się niesamowita

Zapowiada się niesamowita walka o końcowe wynik w klasyfikacji Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację - praktycznie zgłoszona jest do rywalizacji cała czołówka - jak widać nikt nie odpuszcza i fajnie, bo naprawdę zapowiada się super maraton. Tak naprawdę w rezerwie mam ostatki map na trasę czerwoną - 4 sztuki, niebieską 4 sztuki - zielona wyczerpana. Zakończenie sezonu w niedzielę - została jedna wolna mapa - no chyba, że ktoś zrezygnuje ze startu lub rodziny odstąpią mapy i pojadą na jednej -dwóch mapkach. Zapowiada się niesamowita rywalizacja jutro. Wszystkie osoby znajdujące się na listach startowych maja zapewnione mapy i dodatkowe atrakcję w dniu jutrzejszym oraz w niedzielę. 

Punkty ustawione w terenie,

Punkty ustawione w terenie, trasy gotowe - nie będzie ZPK do potwierdzania. Wszystkie punkty, to lampiony 30x30cm z perforatorem - to tyle jeśli chodzi o rozświetlenia jutrzejszych tajników tras. Trasa czerwona 38 PK, trasa niebieska 20 PK, trasa zielona 12 PK.

Na trasę każdy otrzyma batonik – na mecie niespodzianka plus herbata lub kawa jak kto lubi - woda też będzie.