Radość z rowerowej jazdy

Za nami pierwszy dzień ósmej rundy PWiM, która jest jednocześnie drugą rundą Grand Prix Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy w RJnO. Blisko 60 osób zdecydowało się przyjechać do Radości aby wziąć udział w pierwszym letnim pucharowym weekendzie. Dosłownie letnim - po wiosennych upałach nastało astronomiczne lato i temperatura jest dosłownie letnia. Do tego zmienna pogoda - więszość zawodników wystartowało przy pięknej słonecznej pogodzie, która niestety koło południa zmieniła się w krótki intensywny deszcz. Ten deszcz jednak nie popsuł radości z jazdy po podwarszawskich lasach. Dostępne są już wyniki dzisiejszych zmagań.

Jutro w niedzielę w warszawskim Aninie odbędą się dwa etapy, czyli sprint i dystans średni. Centrum zawodów anińskich będzie mieściło się tradycyjnie w bardzo dla nas gościnnym Ośrodku Helenów.

Przy okazji chciałbym podziękować Bartkowi Niebielskiemu za pomoc przy obsłudze start/mety oraz zebraniu części lampionów po zawodach.

Komentarze

Przesyłam mój ślad z trasy

Przesyłam mój ślad z trasy czerwonej. Już jadąc do PK 2 zasugerowałem się lepszym podłożem (asfalt, którego brak na mapie) i pomyliłem trochę kierunek (za bardzo na zachód a miało być dokładnie na północ). Zbyt duża liczba asfaltowych poprzecznych dróg pod kątem skłoniła mnie do ponownego pochylenia się nad mapą z kultowym pytaniem "gdzie ja jestem???". Poniższa mapa nieznacznie różni się od tej drukowanej, która miała znaczek pucharu tak niefortunnie umieszczony, że zasłonięty był dużo szybszy asfaltowy wariant przejazdu 4-5. Teren dosyć trudny wymagający przede wszystkim koncentracji.