Maraton z sentymentem

W najbliższy weekend w Celestynowie odbędzie się III runda nowego Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację, a już chcielibyśmy poinformować o IV rundzie do której pozostał dokładnie miesiąc.

Siedem lat temu po raz ostatni odbył się rajd rowerowy na orientację o obco brzmiącej nazwie Waypointrace. Na starcie w Pruszkowie stanęło blisko 500 zawodników. W tym roku wracamy na tereny znane z tejże imprezy, aby między innymi sprawdzić jak duże zmiany nastąpiły na obszarze zachodnich okolic Warszawy. IV runda Pucharu będzie miała swój start w Nadarzynie, gdzie w zeszłym roku gościliśmy V rundę Pucharu w RJnO. Obszar, na którym toczyć się będzie rywalizacja, został znacznie poszerzony w tym roku i obejmie na północy tereny ujęte na nowych mapach do RJnO. Na wschodzie zawodnicy nie powinni przekroczyć drogi krajowej nr 8, natomiast południe i zachód pozostaną na razie tajemnicą.

Dystanse na jakich można będzie wystartować to 20 km (zielona), 50 km (niebieska) i 100 km (czerwona). Zapisujemy się jednak tylko na dwa: zielona albo niebiesko-czerwona trasa. Zawodnicy na 50 i 100 km otrzymują na starcie dokładnie te same mapy i dopiero w trakcie zawodów będę mogli zdecydować na jakim dystansie będą chcieli rywalizować. Klasyfikacja będzie odbywać się w zależności od ilości potwierdzonych punktów. Dokładna ilość punktów do potwierdzenia zostanie podana przed końcem czerwca.

Teren zawodów, pomimo że podlega intensywnej urbanizacji, może zaskoczyć wielu startujących ilością lasów i łąk na których głównie znajdą się punkty kontrolne.

Zachęcamy wszystkich do startu, zapisy zostały już uruchomione. A komunikat startowy można znaleźć poniżej.

ZałącznikWielkość
PDF icon PM_RMnO_20180714_Komunikat.pdf213.35 KB