Uchylamy rąbka tajemnicy

Postanowiłem na zachętę ujawnić, że trasa sportowa na poniedziałkowej imprezie będzie według mojej wiedzy debiutem w Polsce systemu elektronicznego potwierdzania PK opartego o inicjatywę Open Timing Control (OTimCon). Można więc oczekiwać kompletnych wyników z międzyczasami oraz trasy z punktami wielokrotnymi smiley Zapraszam więc do zgłaszania się - zgłoszeni startują bezpłatnie!

Więcej szczegółów podane będzie w komunikacie technicznym, poniżej tylko zestawienie stacji i chipów SI ze stacjami OTimCon i używanymi jako chipy kartami/pastylkami RFID.

Komentarze

ciekawe

Ciekawa, a jest gdzie opis jak to działa? Szkoda że nie będę mógł być na tych zawodach i zobaczyć jak to działa. 

Od strony zawodnika działa

Od strony zawodnika działa niemal identycznie jak SI. Przed startem Clear, puszka Start, potem na punktach stacje. Na koniec oczywiście Finish i czytanie danych z chipa na komputer.

Zasięg działania chipa to teoretycznie <5cm, w praktyce dotknięcie środka stacji działa najlepiej. System jest dużo bardziej pracochłonny od SI dla organizatora z powodu braku oprogramowania, ale można samemu rozwijać :)

Podstawowa różnica to koszt stacji i chipa... 

Chyba najoficjalniejszą

Chyba najoficjalniejszą stroną jest strona projektu/kodu źródłowego do procesora stacji na GitHub'ie tj. https://github.com/stajp/otimcon Konstrukcja - projekt płytki, montaż itp. - jest moja własna i jak będę zadowolony z niej, planuję ją opublikować do wykorzystania. 

Szacun za pomysł i realizację

Szacun za pomysł i realizację. A będziesz w jakimś najbliższym czasie udostępniał swój system na zadowach (oprócz tych w poniedziałek)? Chętnie bym przetestował i zobaczył jak działa. 

Prędzej czy później na pewno,

Prędzej czy później na pewno, poniedziałkowe zawody będą też sprawdzianem, czy nie trzeba jeszcze trochę popracować przed wykorzystaniem na kolejnych zawodach, więc perforatorów na razie z punktów nie zdejmuję. Informacje na pewno będą się pojawiać na naszej stronie klubowej i tu na Orienteeringu.