Rusza Grand Prix

Wyjątkowo późno, bowiem dopiero w pierwszy weekend maja, ruszamy z rywalizacją w kolejnej edycji Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawa w Rowerowej Jeździe na Orientację. W sobotę rywalizacja będzie się odbywać na dystansie klasycznym. Jak tradycja nakazuje start i meta zlokalizowane będą w warszawskiej kolebce RJnO, czyli przy Szkole Podstawowej nr 124 na ul. Bartoszyckiej 45/47. Start będzie działał od godz. 9:30, a na uczestników tras czerwonej i czarnej będą czekały dwie mapy - jedna tradycyjna w skali 1:12500, a druga nówka sztuka z lidara otrzymana od Tomka (za co stokrotne dzięki) w skali 1:15000. Liczby punktów kontrolnych w terenie są zgodne z komunikatem, ale długości tras będą troszkę większe co powinno ucieszyć większość uczestników.

W niedzielę rywalizacja przenosi się do Józefowa na mapę Michalin - centrum zawodów przy cmentarzu na ul. Aleksandra Puszkina 27. W tym dniu do pokonania na uczestników czekają dwie trasy - sprint oraz dystans średni. Zgłoszenia tradycyjnie do piątku przed zawodami (4 maja)| do godz. 14:00. Serdecznie zapraszam do udziału i jak zawsze mieszkańcy Dzielnicy Wawer zgłoszeni w terminie mają start gratis.

Jest to oczywiście także czwarta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO. Natchnienie do zaprojektowania tras mam znakomite bowiem obecnie przebywam na moim ukochanym Podlasia w Puszczy Knyszyńskiej, więc wena mnie nie opuszcza i dlatego trasy będą naprawdę ciekawe. Warto przyjechać, bo będzie to także świetny trening przed planowanym na 12 maja rajdem DyMnO, który jest jednocześnie drugą rundą Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Serdecznie zapraszam.

Komentarze

Zapowiada się ciekawa

Zapowiada się ciekawa rywalizacja na trasie czarnej Swój udział zapowiedział aktualny Mistrz Polski w tegorocznym starcie masowym w Miliczu Eduard Tomaszevskii reprezentujący barwy UKS Falenica Warszawa. Zawsze to fajna sprawa dla najlepszych walczyć z dobrymi zawodnikami i podnosić dzięki temu Swoje umiejętności.