Ruszamy... ponownie

Tym razem to już na pewno ruszamy w najbliższy weekend (24-25 marca) z pierwszą rundą Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbędzie się w warszawskiej Wesołej. W sobotę starty zaczynają się po południu, a w niedzielę to już od godz.9:00, żeby można było jeszcze zdążyć na trening ABC organizowany tego dnia o godz. 11:00 przez OK!Sport w pobliskim Aleksandrowie.

W tzw. międzyczasie udało się opracować komunikaty techniczne kolejnych rund w Komornicy i Chotomowie (załączniki poniżej, a zapisy w systemie zgłoszeniowym) oraz dopracować regulamin tegorocznej nowości, czyli Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Można go znaleźć, wraz z terminarzem na nowo powstałej stronie cyklu, czyli tutaj. Zapraszamy do poczytania, bowiem pierwsze zawody tego cyklu, czyli Wiosenne 360° zaplanowane są już na 14 kwietnia.

Baza tego maratonu ulokowana jest w miejscu bardzo urokliwym, czyli szkole w Ponurzycy, którą pamiętam ze swoich bardzo dawnych startów w biegu na orientację jako najsympatyczniejszą miejscówkę na Mazowszu. Jak widać na zdjęciach bardzo się przez te lata nie zmieniła i nadal zachwyca swoim urokiem.

Komentarze

Bardzo dobra informacja na

Bardzo dobra informacja na niedzielę zostały udostępniona dzięki Tomkowi Nitschowi nowa mapka z symbolami do RJnO. Jest, to znacznie większy obszar terenu jaki był użyty podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Wielkie dzięki. No i teraz zostaną zmodernizowane trasy i postaram się, aby ich nie wydłużyć zbytnio.

ruga dobra informacja - to, że start w niedzielę będzie trwał do godziny 12:00 - czyli Ci co wolą wystartować jak już będzie pełnia słońca, to mogą przyjechać później, a Ci co potrzebują mieć wolne popołudnie mogą wystartować wcześnie rano.

Mały błąd do poprawki w pkt

Mały błąd w pkt VIII. regulaminu Pucharu w Maratonach: "mogą być rozgrywane od kwietnia do października 2018 roku" - podczas gdy ostatni maraton jest już w listopadzie. A poza tym to bardzo dobrze, że ruszacie z cyklem dłuższych imprez.

Też chciałem wyrazić

Też chciałem wyrazić zadowolenie w związku z nową formuła typu "maraton". :)

Ale, będę malkontent, punkty są mało sprawiedliwe biorąc pod uwagę różnice czasowe pomiedzy zawodnikami. Nie rozumiem dlaczego punktacja PWiM jest nieodpowiednia w tym przypadku? To że nie ma czarnej też "spłaszcza" szanse.

Regulaminy poprawione. Co do

Regulaminy poprawione. Co do punktacji, to życie pokaże i mam nadzieję, że będzie ona sprawiedliwa i adekwatna co do wyboru trasy. To, że nie ma trasy czarnej nie znaczy, że trasa czerwona jej nie odpowiada.

W kalendarzu Pucharu Mazowsza

W kalendarzu Pucharu Mazowsza w Maratonach powinna znaleźć się jeszcze jedna impreza rozgrywana na Mazowszu i na dystansie 100 km- Orientiada (4 sieprnia).  Wcześniej przewijała się w dyskusjach jako kandydat do Pucharu, a tymczasem nie ma tego w oficjalnym kalendarzu. Może warto. 

Sprawa do przemyślenia. Dla

Sprawa do przemyślenia. Dla mnie tylko jeden problem czy organizator Orientiady będzię gotów przygotować trzy trasy o wymaganych parametrach. Termin nie koliduje dlatego Ja jestem za. Proszę jednak zrozumieć, że to co robię i mam nad tym kontrolę wychodzi  w miarę dobrze - dlatego oczekuję kontaktu ze strony organizatora Orientiady czy termin nie ulegnie zmianie i najważniejsze - przygotuje trzy trasy RJnO 100 km, 50 km i około 20 km.