Rusza sezon rowerowy

Co prawda nie wiadomo jeszcze na pewno, czy tegoroczna mroźna zima rzeczywiście dobiegnie wreszcie końca, ale mimo to ostro ruszamy z nowym sezonem w rowerowej jeździe na orientację. Pierwsza runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO jest zaplanowana na 17-18 marca i odbędzie się w warszawskiej Wesołej pod hasłem Dnia Łodzi Podwodnej, czyli wynurzamy się na powierzchnię i przygotowujemy swoje rowery do pierwszych startów w roku 2018.

Tegoroczny sezon rowerowy na mazowszu będzie niezwykle bogaty, bowiem w kalendarzu zaplanowanych jest aż 14 rund, podczas których odbędzie się 37 etapów na różnych dystansach. Do klasyfikacji generalnej Pucharu zaliczanych będzie 15 najlepszych wyników. Trzy rundy (9 etapów) będą jednocześnie zaliczane do Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w RJnO i tutaj w oddzielnej klasyfikacji będzie brane pod uwagę 6 najlepszych wyników.

Warto zapoznać się z regulaminami poszczególnych cykli, bowiem jest jedna istotna różnica w stosunku do wersji zeszłorocznej. Każdy zawodnik będzie klasyfikowany tylko w jednej kategorii wiekowej lub silniejszej. W tym drugim przypadku ostateczna decyzja o kategorii, w jakiej ktoś chce byś klasyfikowany, powinna być podjęta do 28 października br.

Nowością w tym sezonie będzie nowy cykl Pucharu Warszawy i Mazowsza w Maratonach, czyli wychodzimy z ofertą wynikającą z takiego zapotrzebowania deklarowanego przez sporą grupę zawodników. Cykl w sezonie 2018 będzie składał się z 6 maratonów. Na listę załapały się Wiosenne 360º, Jesienne 360º, DyMnO oraz trzy zupełnie nowe imprezy organizowane na Mazowszu. Wszystkie one są także w kalendarzu Pucharu Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację, więc na pewno będzie się z kim ścigać. Regulamin, zasady punktacji i więc informacji już wkrótce.

Kolejną nowością będą specjalnie przygotowane okazałe medale dla zwycięzców obydwu Pucharów oraz Grand Prix, więc warto włączyć się do rywalizacji już od samego początku każdego cyklu.

Regulaminy Pucharu i Grand Prix w RJnO oraz komunikat techniczny pierwszej rundy można znaleźć w załącznikach poniżej. Zapisy na wszystkie zawody jak zwykle w naszym systemie zgłoszeniowym. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia w Wesołej.

Komentarze

Oczywiście tradycja musi być

Oczywiście tradycja musi być utrzymana i numery startowe będą zawierać imię i nazwisko zawodnika oraz kolor trasy jaki zadeklaruje podczas pierwszego zgłoszenia na zawody.

Opłaty

Od taki pomysł. Gdybym chciał oplacić cały zezon z góry? Jaki byłby koszt karnetu?