Wyniki i mapa z klasyka

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Medale rozdane. Na obrazku obok można sobie obejrzeć jaki obowiązuje model na ten rok. Światła dziennego jeszcze nie ujrzały oficjalne wyniki. Na taką formalność przyszedł właśnie czas. Będę racjonować. Ten czas dotyczy zmagań sobotnich. Tego dnia zawodnicy rywalizowali i zmagali się z warunkami atmosferycznymi na dystansie klasycznym...

Kto i jaki dostał medal, to można wydedukować z załącznika. Poniżej mapka kategorii D21. Z mapy nie można wyczytać wysokości temperaury, grubości pokrywy śnieżnej, żwiru wrytego w kolano, liczby zaliczonych drzew. Mapa wygląda dość niepozornie. Ta niepozorność jest widoczna na czasach przejazdów polskich zawodników. Serdecznie zapraszam do analizy.

Komentarze

?

a co to za magia, że nipozorność mapy widoczna jest jedynie w czasach przejazdu polskich zawodników?

może jednak jest tak, że założenie nart na nogi raz do roku, akurat na MP to trochę za rzadko żeby rywalizować z Czechami? :)

Jak dokładnie się prześledzi

Jak dokładnie się prześledzi wyniki osiągnięte przez Naszych zawodników, to proszę zwrócić uwagę na czasy jakie osiągnął Radek Jaroszek - to są naprawdę bardzo dobre wyniki i zasługują na odnotowanie. Piszę o tym dlatego, że Radek jest jeszcze studentem, a właśnie w narciarskim BnO odbywały się w tym samym czasie Akademickie Mistrzostwa Świata w Estonii pod tym linkiem warto prześledzić trasy, przebiegi i wyniki  osiągnięte przez uczestników : http://wucskio2018.com/ Za rok podczas Zimowej Uniwersjady, która zostanie zorganizowana w Rosyjskim Krasnojarsku po raz pierwszy w historii NBnO będzie oficjalną dyscypliną podczas tych Zimowych Igrzysk, które są przedsionkiem do wprowadzenia orientacji zimą do programu Igrzysk Olimpijskich. Próbowałem podjąć próby dyskusji w tym temacie z władzami PZOS, ale niestety wychodzi na to, że nie ma szans na utworzenie akademickiej kadry narodowej na te zawody - szkoda bo w końcu od czegoś trzeba zacząć nie mając nawet nic. Teraz co do mapki zmieszczonej i liczę na mapkę z dystansu średniego proponuje zrobić skan w znacznie lepszej rozdzielczości, aby na spokojnie można było przeanalizować warianty. Super by było zamieszczenie mapek z przejazdami Naszych zawodników. Co do sytuacji NBnO w Polsce jest kiepsko i co najgorsze nie widać perspektyw, a szkoda. Ja starałem się przez wiele lat coś zrobić i przynajmniej jest taki efekt, że naprawdę sporo osób uprawiających orientację biega na nartach - inna sprawa to brak od kilku lat śniegu i zimy. Jedyne miejsca, gdzie można potrenować, to Jakuszyce bo nawet na Podlasiu ostatnimi latami panowała pod tym względem mizeria. Zresztą Czesi też szukają partnerów do organizacji zawodów w zimie i kiedyś miałem przyjemność kilka razy organizacji w Polsce Mistrzostw Czech i Polski. Temat nadal jest aktualny i czeka na dalsze realizację. W Polsce mieliśmy też zawody Rankingu Światowego w NBnO wcześniej niż zrobili to biegacze, ale nadal polityka jest taka, że w orientacji liczy się tylko bieganie na nogach, a szkoda, bo akurat ta forma orientacji sportowej nie ma żadnych szans na wejście do programu letnich IO i wiem co mówię. Zbyt skomplikowany system. Tu podczas Mistrzostw Czech też dziwię się Czechom, że zabierali mapy po dystansie klasycznym - nawet na Mistrzostwach Świata tego nie robią, a kolejne dystanse są rozgrywane w tym samym terenie na tej samej siatce tras przygotowanych przez organizatora - można było jak ktoś śledził zmagania tegoroczne w Bułgarii i Akademików w Estonii, że mapy były dostępne od razu po rozegraniu pierwszej konkurencji. No rozpisałem się - Ja jestem gotowy do podjęcia ponownie rękawicy w tym zakresie, ale nie chcę tego robić sam.