Wyniki z Marymontu

Logo Street-OSpostrzegawczość orientalistów nie zna granic. Kiedy pyta się ich o reklamę po jednej stronie drogi, oni wynajdują inną, po przeciwnej stronie. Kiedy pyta się o kobiecą bluzkę, oni dostrzegają tylko spódnicę. Tam gdzie jedni widzą wściekłą zieleń lub żółć, inni tylko czerwień, brąz lub wręcz czerń. Podsuwając im pod nos wielką czerwoną tablicę, oni nurkują w ciemnej gęstwinie za nią, by wyszukać jakąś skromniejszą. Gdy zaprasza się ich do Świata Podziemnego, prosząc o spisanie czegoś z włazu do studzienki, oni myślami są już w pubie z butelką tzw. browaru (i spisują to, co zapewne widać na wymarzonej butelce). Itp. itd.

Aby więc docenić tę spostrzegawczość, trzeba było po imprezie zrobić kolejny objazd punktów kontrolnych i w przejmującym zimnie zadawać sobie sakramentalne pytanie: "Co uczestnik miał na myśli?" Część niespodziewanych odpowiedzi została zinterpretowana na korzyść biegających, reszta niestety świadczyła o pomyleniu stron ścieżki, rogu skrzyżowania, o złym oszacowaniu odległości itp. Te wszystkie przypadki są oznaczone w załączonych wynikach na czerwono, jednak tę drugą grupę wyróżnia zero. Tak, niestety niekorzystna interpretacja skutkowała brakiem jakichkolwiek punktów przeliczeniowych. Jak to na zawodach o charakterze sportowym.

Nauczyłem się wiele. Przede wszystkim, że pewne pytania są niedyskretne, z pogranicza testu Rorschacha, za co serdecznie przepraszam. Zrozumiałem też, że inne trzeba uzupełniać o treści takie, by zadbać o życie, zdrowie i upodobania uczestników. Na przykład by nie realizowali swoich samobójczych skłonności błąkając się po wiaduktach tramwajowych, by nie skupiali się na zbyt mobilnych punktach kontrolnych, pozostawionych przez innych po spożyciu, itd. Za te niedociągnięcia też przepraszam.

Dziękując uczestnikom za tę naukę i za udział, zapraszam na kolejne edycje. Także te autorstwa koleżanek i kolegów. Ja osobiście postaram się i Wam, i sobie ułatwić życie. Oczywiście znów w ramach różnych limitów, albowiem 90-minutowe bieganie spodobało się.

A w załącznikach, oprócz wyników dla tych co nie byli, a chcą samodzielnie spróbować poszukiwań, dostępne są też mapa i karta z pytaniami.

(Ostatnia aktualizacja wyników: 24-02-2018)