Wyniki Orientu 2018

XLI Orient już za nami. Dziękuję licznie zgromadzonym uczestnikom. Mimo, że słońca nie było, a temperatura oscylowała w okolicach 0 to warunki atmosferyczne sprzyjały rywalizacji. Jednak na samym początku imprezy Mazowiecka KInO wyróżniła najlepszych w 50 (historycznym) Konkursie o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza oraz wyróżniła organizatorów za naklepsze imprezy i etapy w 2017 r. Sędziami i obserwatorami imprez byli sami uczestnicy i to ich głosami wyróżniono najlepszych.

Nam też przypadły takie zaszczyty. Szczególnym wyróżnieniem było wyróżnienie w konkursie na najlepszy etap, naszego już nieżyjącego kol. Andrzeja Kędziorka, który z nami opracował historyczne trasy podczas ORIENTu 2017. Dyplom przyjęliśmy JUŻ w Jego imieniu i ku pamięci autora tras.

Na trasach MnO przygotowano po 2 etapy w konwencji "Kosmiczne widoki" z lidarowym widokiem pobliskiej wydmy stwarzały wrażenie widoków z ostatnio wystrzelonego w kosmos samochodu przez największą w historii rakietę. Drugi etap w kształcie kółek olimpijskich nawiązywał do zimowej olimpiady w Korei Południowej pn. "Olimpijskie zmagania".

Natomiast na 4 trasach BnO doszło do ciekawych sytuacji. Uczestnicy mieli obowiązkowo dobiec do 1 PK by następnie wybrać najlepszy wariant przebiegu przez pozostałe PK. Jednak 1 PK (koniec rowu) na najdłuższych trasach C i D był położony 120 m za 1 PK trasy A, B (mulda) i wielu biegaczom stworzyl wielu problemów. Ponieważ PK nie miały kodów to kilka osób potwierdziło błędny PK 1, Niektórzy się zorientowali i poprawili. Była to niezła nauczka na doczytywanie mapy i kalkulacji nad optymalnym przebiegiem trasy.

Mapy i wyniki są zamieszczone na stronie organizatora www.trepklub.waw.pl 

ZałącznikWielkość
PDF icon Orient_2018_Wyniki.pdf174.44 KB

Komentarze