Mistrzostwa Polski w NBnO-biuletyn

Otóż mamy biuletyn nadchodzących Mistrzostw Polski w NBnO, które odbędą się w Czechach 24-25 lutego. Wszelkie detale dotyczące rozgrywania zawodów znajdują się w dokumencie. Wśród najważniejszych informacji jest taka, że zawody w randze Mistrzostw Polski odbędą się na dystansie klasycznym oraz średnim. Fakultatywnie będzie można wystartować w sztafetach. Licencje za 2017 rok są ważne na tych zawodach. Jeśli ktoś takiej nie ma, to konieczne jest wyrobienie sobie licencji na 2018 rok. Serdecznie zapraszam do lektury!

ZałącznikWielkość
PDF icon MP w NBnO 2018_Biuletyn_1.pdf175.41 KB

Komentarze

Dojazd

Pracuję w piątek w Szczyrku i będę ruszać stamtąd na MP około 16-17. Więc jeśli ktoś by szukał transportu, to mogę zaoferować podróż ze mną z Katowic/Wrocławia wieczorem. Mogę zabrać kilka osób, mam busa. Powrót do Warszawy od razu po zawodach w niedzielę. Michał Szypliński.

Czy osoby z kategorii M45

Czy osoby z kategorii M45 mogą zgłaszać się do kategorii H45 czy zgodnie z tabelką z biuletynu tylko do kategorii H35?

Proszę zgłaszać się zgodnie z

Proszę zgłaszać się zgodnie z instrukcją w tabeli.

Wynika to m.in. z tego, że jeśli dojdzie do połączenia kategorii zgłaszając się na niewskazaną w tabeli kategorię nie będziesz klasyfikowany do MPM. Czeski medal można dostać, jeśli posiada się czeską licencję. Chodzi o zachowanie porównywalności wyników (jazda na takiej samej trasie), w przypadku łączenia kategorii. Nie zostaną stworzone żadne przeliczniki/mnożniki/współczynniki określające zależność między przedziałami wiekowymi.

Byłoby wspaniale, gdyby nie zaistniała potrzeba łączenia kategorii.

Różnica w długości tras jest nieznaczna, a poziom zawodników Czeskich w M35 zazwyczaj niższy, gdyż najlepsi startują w M21.