Zapisy na Mistrzostwa Europy w Rogainingu

Trwa już pierwsza runda zapisów na Mistrzostwa Europy w Rogainingu, które w tym roku odbędą się na Litwie w dniach 5-6 maja 2012. Zapisy z mniejszym wpisowym będą trwały do końca lutego. Nazwa bardzo poważna, ale start jest otwarty dla wszystkich chętnych. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Rogaining to taki długi (w tym przypadku 24-godzinny) bieg na orientację w formie scorelaufu dla zespołów 2-5 osobowych. Start i meta w samo południe. Mapa w skali od 1:25000 do 1:50000. Trasa pomyślana jest tak, żeby nawet najlepsi nie byli w stanie znaleźć w limicie wszystkich punktów. Trasa jest jedna dla wszystkich, ale klasyfikacja jest zarówno wspólna, jak i w rozbiciu na poszczególne kategorie wiekowo-płciowe.

W centrum zawodów znajduje się zawsze pole namiotowe, gdzie mniej wytrwali mogą się w czasie zawodów zregenerować. Zespoły walczące o zwycięstwo na takie fanaberie czasu raczej nie mają.

Zawody są bardzo fajne, na zeszłoroczne mistrzostwa na Łotwę przyjechało z Polski ok. 30 osób i wszyscy wyglądali na zadowolonych. W tym roku jest jeszcze bliżej, więc nie ma się co zastanawiać. Dla zachęty poniżej mapa z takich zawodów w Rosji AD 2008.

Komentarze

Rogaining na Litwie

Zastanawiam się nad zgłoszeniem, Misiek mnie namawia, żebyśmy razem zawalczyli na 24 godziny. Chyba używanie słowa trasa przy scorelaufie jest trochę mylące, ale dzięki za info :-). Zdaje się, że poza konkurencją 24-godzinną (tu można zrobić po drodze ponad 100 km) można też wystartować w scorelaufie 8-godzinnym, co odpowiada mniej więcej rajdowi 50-kilometrowemu.

krótszy dystans

Krótszy dystans ma 6 godzin i limit czasu kończy się o 18.00. Jest rozgrywany jako Otwarte Mistrzostwa Litwy w Rogainingu na tym samym terenie co Mistrzostwa Europy. I tańsze wpisowe.