Wreszcie pierwsza runda

Wszyscy entuzjaści jazdy rowerem z mapą na pewno ucieszy wiadomość, że za niecałe dwa tygodnie, po dłuuugiej przerwie ruszamy z Pucharem Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Pierwsza runda odbędzie się w dniach 8-9 maja w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Poniżej w załączniku można znaleźć komunikat techniczny zawodów oraz zapoznać z honorowym patronatem. W dniu 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Osła, więc patronów co niemiara, szczególnie w polityce i mediach :)

Na sobotę przygotowana jest zaktualizowana mapa i zupełnie nowe centrum zawodów, zaś w niedzielę zawody przeniosą się do Lasu Sobieskiego. Zapisy są już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym i będą otwarte do czwartu 6 maja do godziny 22:00.

Mam gorącą prośbę do wszystkich uczestników o praktyczne stosowanie podanych w komunikacie zasad związanych z pandemią Covid 19.

Nasz patron osioł to wbrew pozorom bardzo mądre zwierzę posiadające doskonały zmysł orientacji. W niektórych miejscach jest on na przykład wykorzystywany jako taksówka bagażowa prowadzona bez kierowcy. Osioł sam potrafi pokonać trasę i przewieźć znaczne ilości bagażu z wioski do wioski i ponownie powrócić do miejsca startu. U nas na zawodach start i meta są zawsze w tym samym miejscu i wszystkim uczestnikom życzę jak najszybszego dotarcia na metę po pokonaniu całej trasy i odnalezieniu wszystkich punktów kontrolnych.

Komentarze

Adam, to pewnie oznacza, że

Adam, to pewnie oznacza, że ludzie urodzeni w tych latach nie mogą startować w Pucharze:-)

Nie wiem czy ktokolwiek ze startujacych miał okazję czytać ze zrozumieniem przepisy i regulaminy RJnO na ten rok, ale brakuje w nich tylko punktu, że w zawodach mogą startować wyłącznie zawodnicy klubu Kometa Gliwice:-)

A w tym ostatnim akapicie postowym, to chodzi o to, że rowery będą jeździły na trasie bez zawodników? Czy może o to, że zamiast na rowerze mamy jeździć na osłach?

"nie posiadający karty rowerowej muszą przebywać pod opieką dorosłych". To chyba zupełnie nowy zapis, bo nie mam karty rowerowej:-) 

Jeśli chodzi o zawodników

Jeśli chodzi o zawodników wymienionego klubu to jest taki zapis, tylko małym drukiem i w białym kolorze.

Próbowałem zrozumieć regulamin obliczeń do rankingu ... i będzie podobno to robiła strona PZOS (nie doczytałem czy razem z wynikami biegowymi czy jednak oddzielnie). Za starty w PWiMwRJnO będące w kalendarzu rankingu maksymalnie można zdobyć 700 pkt. Nie jest podane, że współczynnik jest 0,7 tylko max 700 pkt. Jeśli na trasie niebieskiej jest max 600 pkt to do rankingu pójdzie 600 pkt czy jednak 420 pkt, a może nawet 700 pkt? Należy jednak pamiętać aby nie zgłaszać się (i startować) wówczas na słabszych trasach niż są sugerowane dla danej kategorii wiekowej jeśli chce się zdobywać punkty rankingowe. No i trzeba mieć licencję PZOS aby załapać się do rankingu.

Do kwiatków regulaminowych dorzucę brak informacji w regulaminie finasowym PZOS ile wynosi w tym roku licencja rowerowa dla kategorii K/M-20. Może jest bezpłatna?

W kwestii regulaminów PZOS -

W kwestii regulaminów PZOS - punkty pucharowe mają się nijak do punktów rankingowych, albowiem - niestety - nie cały świat kręci się wokół Wszechpucharu. Co do opłat - regulamin finansowy wisi na stronie PZOS już kilka miesięcy. Nie ma zróżnicowania, czy ktoś nabywa licencję na rowery, narty, bieg czy na wszystko razem. 

Wiem, że nie ma, ale przy

Wiem, że nie ma, ale przy takim zapisie:
Młodzieżowiec, Junior, Junior Młodszy
K/M – 16-20 (BnO i NBnO), K/M-17 (RJnO)

przyznasz, że brak jest informacji o K/M-20 (RJnO).
Zastanawiające jest też to, że w BnO weterani zaczynają się od 35, a w RJnO od 40 ...

To zróżnicowanie (35-40) było

To zróżnicowanie (35-40) było przedmiotem dyskusji; w tym sezonie lecimy jeszcze starym systemem (czyli rowerowi starcy zaczynają się od 40). Co do braku informacji w/s opłat - interpretujemy na swoją korzyść chyba :)

W kontekście powszechnego

W kontekście powszechnego zapisu w przepisach i regulaminach, że wszystko można sobie zmieniać do października byłoby całkiem milo nie dopuszczać na koniec sezonu do sytuacji dopasowywania wyników do potrzeb zainteresowanych. Warto, żeby ten przelicznik był skoro jeszcze sezon nie ruszył. Wystarczy prosty zapis np. 50 procent i już. Dobrze wiemy, że niektórzy jeżdżą na te zawody po stypendia i skoro już przy zapisie na zawody można oszacować swoje szanse, to niech te zasady będą jasne na początku. Nie jest to hipotetyczna sytuacja, bo można sprawdzić w historii rankingowej, że wiele osób nie jeździło na sugerowanych w komunikacie trasach.

Kwiatków w regulaminie i

Kwiatków w regulaminie i przepisach na ten rok jest wiele.

  • Kolejny przykład odnosi się do Mistrzostw Polski: "W mistrzostwach sztafetowych w kategoriach K/M17, K/M20 i K/M21 zespół tworzą zawodnicy tego samego klubu." Z tego co pamiętam, to w latach ubiegłych dopuszczalne były starty łączące zawodników z jednego województwa. Mistrzostwa Polski to nie jest to samo co Klubowe Mistrzostwa Polski. Właściwie można sobie zmieniać barwy klubowe kiedy się chce, wystarczy tylko zapłacić. To pomysł na podnoszenie poziomu "sportowego" ZAWODNIKÓW KLUBOWYCH przez blokowanie startów sztafetowych z możliwością otrzymania medalu zawodnikom z kadry A (patrz np. Ania Kamińska). Oczywiście nie można zakładać, że sobie do tych sztafet np. dany zawodnik nie zmieni klubu itp. Chyba fajnie jest rywalizować z najlepszymi, a może się mylę... 
  • Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale w odniesieniu do Mistrzostw Polski brakuje kryterium ilościowego zawodników do otrzymania medalu. Krterium ilościowe pojawia się, ale w zapisach dotyczących Klubowych Mistrzostw Polski. Te zawody nie zawsze się pokrywają. Zatem jeśli ktoś jeździ na zawody po medale, to cenna wskazówka przy zapisach na zawody:-)
  • Nie do końca rozumiem na czym polega popularyzacja RJnO w tym wydaniu i podnoszenie poziomu sportowego zawodników, skoro niektóre zawody zostają do pewnego stopnia rozstrzygnięte przed wjazdem do lasu.

W nawiązaniu do tego co

W nawiązaniu do tego co napisała Karolina ponowię sprawę interpretacji zapisu o punktach do rankingu. Skoro w tych najbliższych zawodach do zdobycia jest max 700 pkt to oznacza, że osoba, która wygra na trasie czarnej otrzyma 700 pkt oraz osoby, które wygrają na pozostałych trzech trasach (czerwonej, niebieskiej i zielonej) również otrzymają po 700 pkt? Dla uproszczenia pomijam dodatkowe warunki do spełnienia, czyli licencja oraz start na rekomendowanej (lub silniejszej) dla kategorii wiekowej trasie.