Czas na rower

Najwyższa pora pojeździć trochę na rowerze. Od piątku 29.05 będą dostępne trzy trasy, PK będą oznaczone w terenie faworkami, a nie lampionami. Dla tych co chcą mieć zmierzony czas dostępna jest opcja BPK, kod do trasy podany będzie na mapie. BPK z założenia jest bez oznaczenia w terenie PK, ale na początek proponuję taki mix.

Trening będzie w lasach wołomińskich, start w miejscowości Ciemne, sugerowany dojazd trasą S8 w kierunku Białegostoku i zjazd na węźle Radzymin. Trasy dostępne będą ok. 2 tygodni, start w dowolnym momencie (samoobsługa, wydruk map we własnym zakresie).

Start: 52°23'15.2"N 21°12'03.0"E  (52.387543, 21.200828)
Parking: 52°23'22.4"N 21°12'03.3"E  (52.389563, 21.200908)

W pobliżu parkingu są 3 sklepy spożywcze, dodatkowo przy szkole jest też ujęcie wody oligoceńskiej (prośba o nieparkowanie przy samym sąsiedztwie tego ujęcia).

Do obsługi BPK wykorzystywana jest bezpłatna aplikacja GPS Orienteering Run, więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Orientacyjne długości tras: krótka 10 PK 6 km, średnia 19 PK 12 km, długa 21 PK 16 km.

Gdyby ktoś chciał docenić wykonaną pracę i popełnić jakiś datek to nieśmiało podaję numer konta:
Adam Wroniak - 72 1140 2004 0000 3202 3956 9569 (mBank) 

Mapy w załącznikach. Miłej zabawy.

ZałącznikWielkość
PDF icon Ciemne_MTBO_krotka.pdf1.15 MB
PDF icon Ciemne_MTBO_dluga.pdf2.28 MB
PDF icon Ciemne_MTBO_srednia.pdf2.27 MB

Komentarze

Kilka słów o ustawieniach w

Kilka słów o ustawieniach w aplikacji GPS Orienteering Run (dostępne w prawym górnym rogu):
- imię - imię lub nazwa widoczna później w wynikach (xyz123 raczej nic nikomu nie powie)
- interwał logowania - może być 3 sek, ja testowałem na 1 sek 
- czułość potwierdzeń - sugeruję ustawić maksymalną wartość (20 m)
- wyłącza automatyczny start - opcja zaznaczona, wówczas start ręczny wtedy gdy jesteśmy gotowi do startu i naciśniemy przycisk 'Start', a nie w chwili wykrycia naszej obecności w miejscu 'Start'
- nie wygaszaj ekranu - sugeruję opcję zaznaczoną
- potwierdzenie gestem - wg uznania
- wibracja - sugeruję opcję zaznaczoną (zwłaszcza gdyby telefon był w kieszeni)
Dodatkowo warto mieć ustawiony w telefonie dźwięk Media jak najgłośniej (tylko na czas jazdy) aby usłyszeć sygnał potwierdzenia. Zapewniam, że to jest skomplikowane tylko za pierwszym razem :)
I jeszcze jedno - na rowerze zazwyczaj jest szybciej niż podczas marszu czy biegu więc w okolicach PK warto znacznie zwolnić aby dać szansę na potwierdzenie obecności na (B)PK. W ostateczności można potwierdzić swoją obecność ręcznie poprzez przycisk na ekranie lub gestem (jedna z powyższych opcji ustawień).

Kolejna porcja wskazówek do

Kolejna porcja wskazówek do aplikacji GPS Orienteering Run.
Po zakończeniu jazdy/biegu można podzielić się z innymi swoim wynikiem i powstanie w ten sposób jakiś nieformalny ranking dla danej trasy. W tym celu należy swój wynik wysłać na serwer. Dostępne jest to z menu (trzy kropki w pionie), "Pokaż wyniki dla trasy", kliknąć w swój wynik i z menu wybrać "Wyślij na serwer". Na ekranie pojawi się pytanie co wysłać.
I tu uwaga - ja na swoim telefonie zauważyłem bug tej aplikacji. W pionie pojawiają się tylko dwie pozycje: "przerwij" i "tylko potwierdzenia PK". Natomiast w układzie poziomym widoczna jest jeszcze trzecia opcja (pasująca do pytania): "pełny ślad GPS".

Ranking dostępny będzie po wybraniu z menu "pobierz wyniki dla trasy".

Gdyby ktoś był zainteresowany

Gdyby ktoś był zainteresowany to faworki nie były jeszcze zdejmowane, ale może na kilku PK już ich brakować. Można też pojeździć na rowerze w Kobyłce.

Witam, czy na tych trasach

Witam, czy na tych trasach nadal można pojeździć? Bo po wpisaniu kodów map do aplikacji pobiera PK i zaznaczona trasę. Nie pobiera jednak map. Czy to jakiś mój błąd aplikacji czy po prostu z czasem mapy są usuwane z serwera? 

Na tych trasach nadal można

Na tych trasach nadal można jeździć. To nie jest błąd aplikacji, mapa podkładowa nie była przekazywana na serwer. Komplet mapa+PK jest w pliku jpg, który można wydrukować i włożyc do mapnika. Chyba tak jest łatwiej jeździć niż cały czas zerkać na telefon?