Czerwiec 2023

XI Grillowanie

Stowarzysze serdecznie zapraszają na jedenaste Grillowanie Kosmatych InOków, które odbędzie się w dniach 30 czerwca (piątek) – 2 lipca (niedziela) 2023 r. z bazą w Górze Spokoju w Inowłodzu (powiat tomaszowski) oraz lasach Spalskiego Parku Krajobrazowego i w Dolinie Pilicy.

Korona Mazowsza IV - czerwcowa tradycja BKS Wataha powraca na Buchnik

Zapraszamy serdecznie na IV już edycję Korony Mazowsza - letniej edycji treningów BKS Wataha, mającej swój pandemiczny rodowód :) W tym roku, w ramach Korony rozegrany będzie tylko jeden popołudniowy bieg, na który serdecznie zapraszamy już 21 czerwca na Białołękę!

Możliwość startu będzie w godzinach 18:30-19:30, a punkty będziemy zbierać od 20:30.

80. OrtInO na Muranowie

Najbliższa, już osiemdziesiąta, odsłona OrtInO już w najbliższy czwartek, 15 czerwca :) Spotykamy się na Muranowie (Skwer Więźniów Politycznych Stalinizmu). Do wyboru jak zwykle trzy trasy o różnym poziomie trudności.

III runda GPDW i VI PWiM za nami

Wspaniała pogoda towarzyszyła wszystkim uczestnikom w ten długi weekend podczas rywalizacji w RJnO. Mieliśmy możliwość startu w nowym terenie, który zdecydowanie się różni od dotychczasowych areałów leśnych w których mieliśmy możliwość startu. Wrażenia startujących były bardzo dobre i chwalili zarówno piękną okolicę centrum na Plaży Romantycznej jak i okoliczny teren w którym zostały ustawione lampioniki. Mapa wymaga jeszcze doszlifowania, ale i tak biorąc pod uwagę jak mało miałem na to czasu uważam, że nie było źle. Wyniki mapy na swoim miejscu uzupełnione też o wczorajsze, bowiem znalazłem jeszcze jedną kartę startową w dniu dzisiejszym w kartonie.

Było romantycznie na Plaży

Piękna pogoda i widok na na Wisłę z Plaży Romantycznej towarzyszyły podczas III rundy GPDW w RJnO. Nowy teren po raz pierwszy użyty w zawodach RJnO jest bardzo szybki i tylko w jednym miejscu występuję piaszczysty odcinek do pokonania. Teren zupełnie o innej specyfice od dotychczasowych, gdzie startowaliśmy bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom. Dwanaście osób w dniu dzisiejszym pokonało trasę jutrzejszego dystansu klasycznego. Sporo osób zadeklarowało pokonanie trzech tras w dniu jutrzejszym i dlatego proszę, aby przyjechały wcześniej na godzinę 10:15, aby zdążyć przed godziną 14:00 wtedy ruszam zdejmować lampiony.

Mniej piachu na dystansie klasycznym

Zdecydowanie mniej piaszczystych odcinków w dniu dzisiejszym, a co niektórzy wczoraj na klasyku. Trasy chyba były ciekawe i nawet udało mi się zakręcić kilka osób na trasie czerwonej, która była moim zdaniem najciekawsza. Dodatkowa pętelka wokół linii mety spowodowała, że dwie osoby zafiniszowały zbyt wcześnie z tym, że jedna po chwili oddechu popatrzyła na mapę i dokończyła trasę, a druga już nie miała takiej szansy, bowiem startowała sporo wcześniej i zobaczyła, że trasa nie została w całości skończona w drodze do domu.

Pierwszy dzień długiego weekendu RJnO za nami

Niektóre osoby po starcie w dniu dzisiejszym mają już zaliczone wszystkie trzy dystanse z V rundy - aż 15 osób zdecydowało się pokonać wszystkie trasy. Wyniki klasyka zostaną jednak upublicznione dopiero jutro. Jest szansa, że ci co mieli dziś przyjechać i startować w dniu jutrzejszym przejadą minimum dwie, a może nawet trzy trasy, bo jest, to do zrobienia. Biorąc pod uwagę, że w ciągu 4 dni mamy aż 6 startów dystans klasyczny jest krótszy, od tych, które były dotychczas w tym sezonie. Wyniki już na swoim miejscu. Mapy zostaną upublicznione dopiero jutro razem z wynikami dystansu klasycznego.

10 x SOLO 2023

HKT "TREP" PTTK zaprasza w dniu 18.06.2023 r. (niedziela) na XXXVI Rajd na Orientację "10 x SOLO 2023" do Wieliszewa. W odległości 100 m na płn. od przejazdu kolejowego w Wieliszewie (na rozwidleniu dróg) będzie możliwość spotkania się z organizatorem, który przygotował trasy turystyczne w kat. TZ, TU i TP. Tradycyjnie na trasę TZ wyruszamy indywidualnie, a na pozostałe także w zespołach. Pokonanie trasy nie powinno stanowić większego problemu. Bardzo przyjemny teren z niewielkimi wydmami porośnięty przychylnym lasem może być świetną okazją by sobie przypomnieć jak pokonywaliśmy tutaj trasy podczas pandemii. Dla przypomnienia w Wieliszewie nadal prosperuje pizzeria do której po leśnych zmaganiach chętnie zaglądaliśmy.

Strony