Marzec 2023

VI Sosnowe Klimaty

Zapraszamy wszystkich orientalistów do udziału w imprezie na orientację VI Sosnowe Klimaty, która odbędzie się 2 kwietnia 2023 r. w Lasku k/Celestynowa. Poza dwoma etapami w kategoriach TD, TP, TU i TZ przygotowane zostały 3 trasy biegowe (3, 5 i 8 km) oraz trasy dojściowa i zejściowa.

Podczas imprezy swoją premierę będzie miała nowa mapa do biegu na orientację Dąbrówka Opłocie (1:10000, aktualność marzec 2023). Trasy TU i TZ zaliczane są do TMWiM.

Dystans Stołeczny - zapraszamy na 7 etap!

Już w najbliższą środę zapraszamy serdecznie na przedostatni etap Dystansu Stołecznego do Lasku Bielańskiego. Będzie to kolejny etap nocny w cyklu, tym razem w terenie parkowo - leśnym obfitującym w bogatą rzeźbę terenu, jak również ścieżki i gałęzie :) Tym razem nie będzie za dużo czasu na podziwianie lasu na trasie, gdyż są one krótkie, a każdy błąd czy dłuższe zawahanie będzie kosztowało cenne sekundy. Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej:

ZAW-OR 2023

W imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam do udziału w XLVI Rajdzie na Orientacje "ZAW-OR 2023", który odbędzie się w niedzielę 26 marca 2026 r. (niedziela) z Józefowie w okolicznych laskach w Dolinie Świdra. Spotykamy się na skrzyżowaniu trzech Alej (pod linią wysokiego napięcia). I choć teren miejscami jest z urbanizowany to okoliczne laski mogą być bardzo wymagające. Na mecie czeka coś słodkiego oraz ciepłe picie oraz trochę PK rozstawionych w lesie. Zgłoszenia na tej stronie wraz z regulaminami tras turystycznych i sportowych.

MP i KMP MTBO Rynia / Białobrzegi

Ja wiem, że informacje o MP i KMP za dwa tygodnie są skąpe, ale wszystko jest na dobrej (?!) drodze ...

1. Nie zaleca się jazdy poza ścieżkami. Już na samych ścieżkach jest wystarczająco dużo gałęzi.

2. Start wszystkich etapów ok 300 m od CZ, a meta w CZ.

3. Dla urozmaicenia na poszczegółnych etapach zmieniamy kierunek wjazdu na metę

4. Podczas wyścigu pościgowego (handicapowego) 2 zmiany mapy dla każdej z kategorii, oczywiście, różne mapy to i skale niekoniecznie jednakowe.

5. Podczas Mass Startu ... 2 zmiany mapy i dwie różne skale

6. Jedna z kluczowych ścieżek została ... uścieżkowiona - co wcale nie znaczy że na jej końcu nie ma zwalonego drzewa (zdjęcie sprzed zakończenia prac terenowych)

GAMBIT 2023 - Wielkanocne Biegi na Orientację

Wszystkich miłośników orientacji w imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam do udziału w 9 edycji Wielkanocnych Biegów na Orientację "Gambit" w dniu 10.04.2023 r. (Poniedziałek Wielkanocny) do Wiązownej. Będzie można pobiegać lub pospacerować na nowej mapie "Góraszka". Przewidziano 4 trasy w klasycznym biegu na orientację o różnych długościach i trudnościach. Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie.

Rusza kolejny sezon PWiM w RJnO

Rowery czas przygotować, bowiem już 25 marca ruszamy z kolejnym sezonem PWiM i GPDW w RJnO. W tym roku zaczynamy w Falenicy w SP 124 oba dni zawodów i nie będzie to GPDW tym razem. Na zakończeniu sezonu będzie losowanie roweru i tu warto zapoznać się z regulaminem cyklu bowiem są troszkę inne zasady, aby uzyskać prawo wzięcia udziału w losowaniu. Będą Pawełki, naklejki oraz starty na dystansie klasycznym. Każda dwudniowa runda składać się będzie ze startu na dystansie klasycznym oraz dwóch startów jednego dnia na dystansie sprint i średnim i właśnie w tym dniu będą ulubione batoniki rozdawane.

Wiosenne Street-O

W pierwszy dzień wiosny (21 marca) serdecznie zapraszam na Młynów na Street-O!

Kategoria: rogaining 60 min
Mapy można pobierać w godzinach: 17:30 - 18:50
Start: okolice stacji Metra Młynów (dokładna lokalizacja zostanie podana do poniedziałku)
Zamknięcie mety: 20:10 (przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka, karta startowa, a na mecie - coś na osłodę życia ;)
Zgłoszenia: tutaj otwarte do 20.03. (poniedziałek) godz. 23:59

Mistrzostwa Śląska w Orientacji Precyzyjnej

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Śląska w Orientacji Precyzyjnej, które odbędą się w dniach 15 i 16 kwietnia 2023 (sobota i niedziela).Zawody odbędą się na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego i Parku na Księżej Górze w Radzionkowie.

Na zawodników czekać będą 2 konkurencje - w sobotę zmierzą się z pre-O, w niedzielę natomiast rywalizować będą w konkurencji czasowej Tempo.

Czas na podsumowanie

Zapraszam na ostatnią już niestety rundę FalInO w tym roku. Tradycyjnie na początku nastąpi wręczenie pucharów za miejsca 1-3 w kategoriach AK, AM, BK i BM. Zakończenie planowane jest na godzinę 10:00. Po zakończeniu około 10:15 uruchomiamy biuro zawodów oraz start. Będzie oczywiście czynny bufet i prowadzona zbiórka na zakup defibrylatora, a nieodebrane dyplomy i puchary będą czekać w biurze do godziny 14:00, czyli do jego zamknięcia.

Strony