Wrzesień 2022

Ostatnia runda GPDW w RJnO

Tegoroczna rywalizacja w GPDW w RJnO niestety, ale już dobiega końca i jej ostatnia odsłona odbędzie się w dniach 15-16 października w Aninie oraz nad Jeziorem Torfy. Będzie to także przedostania runda PWiM w RJnO. Ponieważ są aż cztery starty, to jeszcze wszystko może ulec zmianie w końcowej klasyfikacji GPDW oraz PWiM, gdzie pozostało do końca aż osiem startów. Zgłoszenia już otwarte na obie końcowe rundy.

Nocna Wataha - już we wtorek!

Dla wszystkich startujących na Mistrzostwach Polski mamy ciekawą propozycję - ostatni szlif techniki na biegu nocnym organizowanym przez BKS Wataha. Dla niestartujących na MP również będziemy mieli krótsze i łatwiejsze trasy, więc również serdecznie zapraszamy!

Trening odbędzie się na dobrze Wam znanej i lubianej mapie - Białobrzegi. Pobór map, sczytywanie i parking przy drodze z Białobrzegów do Beniaminowa, GPS: 52.437760, 21.092906.

Rozbiegana Góra

Zapraszamy na sportowe wyzwanie ukryte pod nazwą Rozbiegana Góra.

W dniu 01.10.2022 r. Odbędzie się etap dzienny z biegiem przełajowym na 5 km. Więcej informacji w biuletynie.

Rozbiegana Góra 01.10.2022 (sobota):

10:00 – start biegu przełajowego na 5 km

Opłata startowa 10 zł za start.

Tłoczna i głośna runda

Już za nami w największym ścisku i hałasie przedostatnia runda GPDW. Równolegle odbywał się maraton M-Ligi i stąd głośna muzyka i ścisk na starcie i mecie. Ja zgodziłem się, aby rozegrali ten maraton równolegle z nami, choć nie powinni, bo mieli zaplanowaną inną jego lokalizację.

Wyniki i mapy już na swoim miejscu, a za tydzień spotykamy się na przedostatniej rundzie PWiM w RJnO w Wołominie.

Złota rowerowa jesień

Bardzo sprawnie przebiegła dzisiaj kolejna odsłona PWiM oraz GPDW w RjnO w Międzylesiu. Piękna pogoda i dość szybkie trasy na dystansie średnim. Wyniki są już na stronie Pucharu.

Ciekawostką była sytuacja z plecakiem Piotrka, który leżał pod drzewem i gdy Piotr wrócił z trasy nie było już go tam. Poszukiwania i nerwówka, bowiem ja nikogo obcego nie widziałem, a plecaka nie ma. Poszukiwanie telefonem też nie przyniosło efektu. Okazało się, że plecak na trasę zabrał inny zawodnik i po przyjechaniu na metę stwierdził, że ktoś mu podrzucił do niego telefon, który cały czas mu dzwonił. Wszystko zakończyło się śmiechem, który spowodował u mnie pomyłkę w wydaniu map dwóm zawodnikom zamiast trasy czarnej dałem czerwoną.

Przedostatnia runda

Aktualizacja:
Zawody RJnO w dniach 1-2.10.2022 nie odbędą się.

Wielkimi krokami zbliża się koniec rywalizacji w Pucharze Warszawy i Mazowsza w RJnO w 2022 roku. Przedostatnia runda zostanie rozegrana w Wołominie, ale w dwóch różnych lasach. W sobotę dwa starty w zróżnicowanym terenie, gdzie może zdarzyć się i piach, i wydma. W niedzielę również dwa starty, ale w południowej części Wołomina, na rzadko używanej mapie (były tam kiedyś MP i jedna runda Pucharu). Teren zupełnie inny - więcej terenów leśnych, płasko, bez piachu, sporo szybkich ścieżek.

Niedziela z maratonem MTB

W niedzielę nad Czarnym Stawem równolegle z naszymi zawodami odbywać się będzie maraton M Liga MTB. Już uzgodniłem z organizatorem, że my mamy do dyspozycji wiatę i tam będzie zgodnie z KT zlokalizowany nasz start i meta. Organizatorzy maratonu poinformowali uczestników o tym, że równolegle odbywać się będą zawody RJnO, czyli tym razem w lesie spotkamy więcej uczestników na trasach i proszę o zwrócenie na to uwagi i zachowanie bezpieczeństwa podczas pokonywania tras. Pogoda ma być ładna i nie będzie upału. Organizatorzy maratonu zapraszają na ognisko i kiełbaski około 14:30-15:00. 

Strony