Czerwiec 2021

Korona Mazowsza - etap 3. Zapraszamy do Olszewnicy!

Najbliższy czwartek (1 VII) zapraszamy na 3 etap Korony Mazowsza ponownie w Lesie Legionowskim, ale tym razem po jego zachodniej stronie, czyli na mapie "Sterani" :) Czeka na Was wspaniała mikrorzeźba, uboga ilość ścieżek i dróg oraz zawrót głowy od ilości punktów do zaliczenia! Dodatkowo, wszystko w ciekawej jak na las skali - 1:5000

Miejsce poboru map: ul. Wojska Polskiego w Olszewnicy Starej, przy jednostce wojskowej - GPS: 52.440515, 20.874549

Aktualna klasyfikacja kadra RJnO 2021

Połowa 2021 roku dobiega końca i czas na publikację aktualnych wyników kwalifikacji do kadry w RJnO na 2022 rok oraz do startu w Mistrzostwach Europy w RJnO w Portugalii. Tutaj co do startu na razie sytuacja nie wygląda optymistycznie bowiem organizator nie raczył jeszcze opublikować jakichkolwiek informacji o zawodach. Są tylko informację dotyczące Mistrzostw Świata Masters oraz Pucharu Świata w RJnO. Pozwoliłem sobie wysłać pismo w tej sprawie do IOE, Komisji MTBO oraz organizatorów z Portugalii. Mam nadzieję na szybka reakcję z każdej ze stron. Dziękuje Adamowi Wroniakowi za jak zawsze profesjonalne opracowanie wyników.

Jak wakacje to do Władysławowa

Zawodnicy rowerowej jazdy na orientację w wakacje też jeżdżą do Władysławowa. Pomimo tego, że miejscowość nazywa się Władysławów to atrakcjii podczas dzisiejszej III rundy Pucharu w RJnO mogło pozazdrościć nawet nadmorskie Władysławowo.

Około pół setki zawodników stanęło na starcie dystansów sprinterskiego i średniego, wśród nich mieliśmy również kilku debiutantów w naszej ukochanej dyscyplinie sportowej. Pogoda idealnie dopasowała się do wakacyjnego klimatu i pomimo słońca poskąpiła dających się we znaki upałów. Start i meta zawodów ulokawana była w stosunkowo ukrytej strefie reakrecji powstałej na tym terenie raptem kilka miesięcy wcześniej. Jej położenie u podnoża sztucznej wydmy powstałej po dawnym wyrobisku piasku nastręczało niektórym trudności w szybkim dodarciu do mety z ostatniego punktu.

Powitanie wakacji na długim

Prawie 60 osób zdecydowało się rozpocząć wakacyjne podróże od wyjazdu do Młochowa na III rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO. Warto było wystartować ponieważ warunki pogodowe były dziś idealne na tego typu aktywności, a poza tym las w którym rozgrywano zawody daje wielką radość z jazdy. Trasy dystansu długiego przebiegały od Młochowa na północnym wschodzie, granicząc z malowniczym parkiem, którego zabytkowy mostek jest ilustracją newsa oraz naklejki z zawodów; po Suchodół na południu ze strzelnicą myśliwską i wymagającym technicznie terenem pożwirownianym (na trasie czarnej). Tereny bardzo  gościnne o czym świadczy brak zaginionych po zawodach lampionach, pomimo tego, że na tym obszarze zawodów w orientacji sportowej jeszcze w historii nie było. Może powrócimy jeszcze na te tereny w kolejnych latach. Wyniki oraz mapy zawodów znajdują się tradycyjnie na stronie Pucharu.

TRIP z Dreptusiem

3 lipca (sobota) ponownie chciałem zaprosić Was na lajtowy spacer z mapą dla każdego. Miejscem imprezy będzie tym razem ulica Mokotowska, a start w okolicach Skweru Batalionu AK "Ruczaj". Zadaniem uczestników będzie tym razem dopasowanie do każdego z zaznaczonych na mapie miejsc dwóch zdjęć. No i najważniejsze. Liczba map ograniczona! 

Regulamin na stronie dreptuś.pl, a inne informacje na FB @trip.wycieczki

GPS-O City Sprint Special

Po wczorajszych Mistrzostwach Ursynowa poczułem, że ostatnimi czasy brakowało mi biegania miejskiego. Trochę co prawda to wina kiepskich zbiegów okoliczności przez które część biegów mnie ominęła, ale ponieważ ze złego powinno dobro wynikać, to zdecydowałem się sam sobie coś przygotować. A jak wiadomo najfajniej jest, kiedy można pobiegać w towarzystwie to zapraszam do przyłączenia się w piątek o godzinie 18 na Bródnie. Teren jeszcze nie obiegany, mapa uboższa niż zwykle, ale za to będąca częścią powstającej mapy całej Warszawy. Będzie szybko i mam nadzieję ciekawie :-)

Szczegóły na stronie, zapisy w odpowiedniej zakładce.

https://gps-o.pl/2021/06/24/gps-o-city-sprint-special/

Korona Mazowsza E2 - szczegóły!

Najbliższy czwartek zapraszamy na 2 etap Korony Mazowsza w Lesie Legionowskim na mapie "Przystanek 3" :)

Miejsce poboru map: skrzyżowanie ulic Grzybowej i Alei Róz w Legionowie - GPS: 52.423944, 20.922092

Mapa: Przystanek 3, autor: Jerzy Parzewski, aktualność: 2011 

Parametry tras na czwartek::

  • AMATOR - 2,79 km / 6 PK
  • MANIAC - 3,49 km / 17 PK
  • WKRĘCONY - 4,94 km / 20 PK
  • CHOJRAK - 6,44 km / 29 PK

Wyniki sprintu i średniego w Aleksandrowie

Można już zapoznać się z wynikami z dzisiejszego dystansu sprinterskiego i średniego. Jak ktoś, ma uwagi, to prośba o maila. Mapy z obydwu dzisiejszych etapów można już oglądać na stronie Pucharu, czyli tutaj.

To była bardzo dobra runda pod względem frekwencji - ponad 80 uczestników, kolejny rekord to dzisiejsza temperatura i brawo dla wszystkich, że i z tym dali sobie radę. Poszło 50 litrów wody i całe szczęście, że jej nie zabrakło.

Strony