luty 2021

Dystans Stołeczny - etap 13 - PRZEŁOŻONY!!!

Drodzy Zawodnicy i pasjonaci BnO!

Z przyczyn niezależnych od organizatorów, jesteśmy zmuszeni przełożyć etap 13 na następny tydzień! :( Tym samym, etap 13 Dystansu Stołecznego odbędzie się 6 marca na Choszczówce, a nie jak pierwotnie planowaliśmy 27 lutego!!! 

BARDZO PRZEPRASZAMY ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ, NIE JEST ONA SPOWODOWANA WINĄ ORGANIZATORÓW!!!

Nocka w Białobrzegach za nami

Dzisiejszy ostatni nocny etap cyklu zgromadził na starcie ponad 50 zawodników, którzy dzielnie walczyli na zakręconych trasach w dobrze znanym uczestnikom cyklu lesie w Białobrzegach

PEŁNE WYNIKI, MIĘDZYCZASY I ANALIZA 12 ETAPU

Mapki znajdziecie w załączniku do tego posta :)

A już po 3 dniach przerwy, w sobotę, zapraszamy na kolejny, 13 już etap Dystansu Stołecznego - tym razem na Choszczókę, ale od strony stacji PKP Warszawa Choszczówka! 

Mistrzostwa Świata 2021 w NBnO w Estonii

Jest światełko w tunelu - po rocznej przerwie w rozgrywaniu imprez rangi mistrzowskiej w Estonii ruszyły Mistrzostwa Świata w NBnO. To zapewne bardzo duży krok do przodu, aby w tym roku mogłyby być przeprowadzone kolejne imprezy z kalendarza IOF najwyższej rangi. W dniu dzisiejszym odbyła się rywalizacja na dystansie sprinterskim zachęcam do śledzenia transmisji TV zrealizowanych przez TV z Rosji https://orienteering.sport/event/world-ski-orienteering-championships-20... Powyżej link do transmisji z dzisiejszej rywalizacji na dystansie sprint. Na stronie IOF znajdziecie także linki do GPS z tras.

Powrót OrtInO

Z wielką przyjemnością anonsuję, że po ponad roku wraca OrtInO! Najbliższa, już 69., odsłona odbędzie się wieczorową porą w najbliższy czwartek na Muranowie. Tradycyjnie do wyboru są trasy o trzech poziomach trudności. Pogoda ma być iście wiosenna - tym bardziej wszystkich serdecznie zapraszam na spacer z ortofotomapą!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Stowarzyszy, a zapisy będą otwarte jeszcze do środy godz. 16:16.

Dystans Stołeczny wraca po przerwie

Miło nam zaprosić Was na 12 już etap Dystansu Stołecznego! Tym razem, ponownie biegamy po wspaniałym lesie w Białobrzegach, po raz pierwszy w nocnej odsłonie!

Pobór map i sczytywanie w tym samym miejscu co etap 1 Dystansu Stołecznego - przy szosie z Białobrzegów do Beniaminowa, przed Fortem Beniaminów - GPS:  52.437787, 21.092776

Orient 2021, czyli Górskie BnO - komunikat techniczny

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami przebiegu imprezy w komunikacie technicznym. Wszystkie trasy mają podaną sumę podbiegów. Uczestnicy trasy C i D będą mieli możliwość rywalizować o miano "Najlepszej/go Góralki/Górala" na tym samym odcinku trasy. Dla trasy C to odcinek między PK 5 i PK 6 (w pierwszej części trasy) natomiast na trasie D między PK 18 i PK 19 (w końcowej części trasy). Warunkiem zaliczenia trasy jest jej ukończenie.

Wybory pandemiczne

Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło XXI Plebiscyt na Najlepszych/Najpopularniejszych Sportowców Warszawy 20-lecia. Na liście najpopularniejszych sportowców ostatniego 10-lecia nie mogło zabraknąć Anny Kamińskiej naszej najlepszej w historii orientacji sportowej zawodniczki, zdobywczyni trzech medali Mistrzostw Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację (2010 złoto w Portugalii, 2011 srebro we Włoszech i 2012 brąz na Węgrzech). Anna także była zwyciężczynią Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Warszawy w roku 2010 i stąd jej sylwetka w głosowaniu na Najpopularniejszego Sportowca Warszawy10-lecia.Głosy można oddawać tylko poprzez głosowanie internetowe poprzez stronę http://www.plebiscyt.um.warszawa.pl/

Ostania szansa na dyplom i medal z pingwinkiem

Dzisiejszy dzień był jak z bajki jeśli chodzi o pogodę i warunki śnieżne. Świeża pokrywa białego puchu przy pięknej słonecznej pogodzie oraz delikatnym mrozie stwarzała niepowtarzalne warunki do pokonywania tras na nartach biegowych. Niestety taka sytuacja nie potrwa już zbyt długo, dlatego warto wykorzystać ostatki śnieżnej pokrywy na Mazowszu, bowiem ostatnio taką sytuację mieliśmy pięć lat temu - czyli niczym czasokres kadencji prezydenta w Polsce tyle możemy czekać na następną tak sprzyjającą aurę.

Hała - Lasy Pomiechowskie

Zapraszam na Hałę do Lasów Pomiechowskich. 

Dwie trasy turystyczne do wyboru:

- Mała Hała, spacer po lesie, punkty stowarzyszone, lidary, około 30 PK (lampionowe i opisowe), 13,6 km w liniach prostych pomiędzy punktami, teren przeważnie leśny, limit czasu 333 minuty + 99 minut w limicie spóźnień

- Hałka, spacer po lesie (raczej łatwy nawigacyjnie), możliwe punkty stowarzyszone, 2 lidary, około 15 PK (lampionowe i opisowe), około 5,5 km, teren leśny, limit czasu 133 minut + 66 minut limit spóźnień.

Strony