Styczeń 2021

Dwudziesty piąty Street-O

Wieczorową porą w czwartek 4 lutego zapraszam na "ćwiarteczkową" edycję Street-O. Tym razem na indywidualnym spacerze z mapą będziemy odkrywać zakątki Wierzbna.

Kategoria: rogaining 60 min
Mapy można pobierać w godzinach: 17:50 - 19:00
Start zlokalizowany będzie na tyłach II Ogrodu Jordanowskiego, w środku kwartału ulic: Joliot-Curie, Bytnara i Pułku Baszta (52.191778, 21.008782)
Zamknięcie możliwości oddania karty startowej: 20:10
przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka, karta startowe i po spacerze - coś na osłodę życia ;)
Zapisy: tutaj otwarte do 3.02. (środa) godz. 23:00

Sprint WOŚP, czyli 9. etap Dystansu Stołecznego

Już w tą niedzielę wyjątkowy etap Dystansu Stołecznego - biegamy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Wyjątkowy również dlatego że będzie to etap sprinterski, na zaktualizowanej mapie Młociny - UKSW! Tradycyjnie, czekają na Was 4 trasy, przygotowane przez naszego młodego budowniczego, zróżnicowane pod względem długości i trudności.

Długości tras liczone po optymalnym wariancie, z zachowaniem przepisów sprinterskiego BnO:

  • AMATOR - 1,1 km / 10 PK
  • MANIAC - 2,5 km / 18 PK
  • WKRĘCONY - 3,5 km / 22 PK
  • CHOJRAK - 4,5 km / 26 PK

XXV Zima na Pradze - komunikat techniczny

Już tylko do 28 stycznia 2021 (czwartek) do godz. 14.00 można zgłosić swój akces do udziału na jednej z tras. Do dyspozycji są 4 trasy w klasycznym biegu na orientację na dystansie 2,6; 3,1; 5 km oraz O-run. W pierwszej kolejności w godz. 10-11 ruszają uczestnicy trasy o-run w odstępach czasowych 1 min. zgodnie z kolejnością otrzymanych numerów startowych wcześniej odebranych w Sklepie Biegacza na Powiślu.

Aktualizacja wyników 7. etapu oraz zapowiedź 8. (nocnego)

Update wyników!

Dziękujemy wszystkim za feedback - ten telefoniczny, messengerowy, komentarzowy i osobisty! Dzięki Waszym sygnałom i ogromnej pracy naszego speca, mamy zaktualizowane wyniki - przede wszystkim dodany czas biegu na metę i nieznaczne zmiany w kolejności z tym związane oraz poprawione międzyczasy.

WM Tour 1 za nami

Pierwszy tegoroczny trening przed WM za nami. Dziękujemy za liczny udział trochę dalej od Warszawy niż zazwyczaj.

Okazało się, że dla wielu z Was był to pierwszy start na tej mapie. Cieszy, że się Wam podobało i byliście zadowoleni.

Jak widzieliście w pierwszej części treningu asystowała nam grupa morsów i z tego co mi wiadomo, co najmniej jeden z biegaczy również skorzystał z wyciętego przerębla :) Dowód tutaj!

Działo się na Choszczówce

Spore grono zwolenników Dystansu Stołecznego zjawiło się w deszczową sobotę na Choszczówce by spełniać swoje życiowe potrzeby ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki nowej formule sztafety jednoosobowej wszyscy przybyli mieli okazję zacięcie realizować swoje potrzeby :)

Na początek analizy dzisiejszych zmagań chcielibyśmy nieco skorygować parametry tras - efektywnie trasy były nieco krótsze i wynosiły dokładnie:

  • CHOJRAK - 9,78 km
  • WKRĘCONY - 7,08 km
  • MANIAC - 4,77 km

Szczegóły 7. etapu Dystansu (sztafeta 1-osobowa)

Jak obiecywaliśmy - budowa tras, jak i rozplanowanie etapu dobiegło końca - z dużą radością prezentujemy Wam szczegóły sobotniego ścigania!

Na początek - centrum etapu: dla stałych bywalców treningów na Choszczówce miejsce dobrze znane - parking przy ul. Wałuszewskiej - GPS: 52.349428, 21.009026

Zalecany dojazd autobusem 152 (przystanek ŻYRARDOWSKA) i dalej spacerkiem ok 800 m w kierunku północno - wschodnim lub ewentualnie samochodem (ograniczona ilość miejsc do parkowania).

1-man-relay, czyli 7. etap Dystansu Stołecznego

7. etap Dystansu Stołecznego zbliża się wielkimi krokami. Będzie to etap wyjątkowy z uwagi na nową, ultra ciekawą formułę rozgrywania, czyli sztafetę 1-osobową (1-man-relay). Będzie to nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestników w kategoriach MANIAC, WKRĘCONY oraz CHOJRAK! Trasa AMATOR będzie zbudowana klasycznie, natomiast pozostałe kategorie czeka start masowy oraz duża liczba rozbić i wariantów tras! Formuła ta wymusza maksymalne skupienie na mapie i nawigacji w warunkach presji, rywalizacji i bezpośredniego kontaktu z konkurentami. Jednym słowem - BAJKA dla orientalisty! To też nie lada wyzwanie dla budowniczego trasy który już od kilku dni pracuje nad tym, abyście doświadczyli jednego z najciekawszych biegów w jakich braliście udział :) Mimo, że każdy zawodnik będzie miał do pokonania inną trasę niż pozostali, finalnie każdy pokonuje dokładnie taki sam dystans i te same przebiegi pomiędzy punktami!

Żoliborski Street-O

Wieczorową porą w środę 20 stycznia odbędzie się kolejna edycja Street-O. Tym razem na indywidualnym spacerze z mapą będziemy zwiedzać Żoliborz, a dokładniej okolice Placu Inwalidów i Cytadeli.

Kategoria: rogaining 60 min
Pobór map: czynny w godzinach: 18:00-19:00
Start będzie zlokalizowany przy Pomniku 1 Dywizji Pancernej na Pl. Inwalidów: tutaj
Zamknięcie mety: 20:10 (przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka i mordoklejka
Wpisowe: 5 PLN/os
Płatne: preferencyjnie przelewem na 9* 114* 2**4 **** 33*2 3893 1615 lub BLIKiem na nr 5*1 16* 9*3 (gdzie zamiast * wpisujemy 0) - Barbara Szmyt
ew. na starcie (wówczas prośba o przygotowanie odliczonej kwoty)
Zapisy: tutaj otwarte do 19.01. (wtorek) godz. 22:22.

Strony