Listopad 2020

Podkurek na zakończenie sezonu 2020

W załączniku, do zapoznania się, Komunikat Techniczny na trasy Zakończenia Sezonu i Podkurka oraz wyniki Rankingu Mazowsza w BnO 2020. Termin 29 listopada 2020 r. jest o ponad miesiąc przesunięty w stosunku do planowanego. Niestety sezon się przesuną, a zatem i nasza impreza też. Wypada akurat przed wieczorem Andrzejkowym i dlatego przygotowaliśmy upominki z tej okazji dla każdego startującego, serwowane też przez samego kierownika - Andrzeja. Jak się okazało jest to też jego 45 rok w imprezach na orientację. Wprawdzie okoliczności są niesprzyjające hucznemu świętowaniu, ale jest nadzieja, że każdy będzie mógł sobie pospacerować lub pobiegać w celu nabycia odporności fizycznej w przepięknych okolicznościach przyrody.

Wygrzebane z historii MTBO

Z dokumentów wynika, że ​​Szwedzka Federacja Biegów na Orientację wydaje się być pierwszą federacją narodową, która aktywnie promowała Rowerową Jazda na Orientację już w 1942 roku. W czerwcu tego roku opublikowaliśmy artykuł o Bike Orienteering, podkreślając historyczne odkrycie, że tak naprawdę po raz pierwszy odbyło się ono w Austrii w 1893 - 4 lata przed pierwszym zarejestrowanym wydarzeniem FootO. Przed tym odkryciem, jak powiedzieliśmy, pierwsze znane Mountain Bike Orienteering odbyły się na Węgrzech w 1954 r. Teraz wiemy, że projekt rozwoju rowerowej jazdy na orientację został zorganizowany przy dość znacznych środkach w Szwecji w 1942 r. i obejmował około 5000 uczestników w całym kraju w wyznaczonym tygodniu: od 31 maja do 7 czerwca.

Dobre wieści z IOF

Narciarski Bieg na Orientację oficjalnie w programie FISU podczas Zimowej Uniwersjady.

Narciarski Bieg na Orientację został zatwierdzony jako część obowiązkowego programu Światowych Igrzysk Uniwersyteckich FISU od 2027 roku. Komitet Wykonawczy FISU podjął decyzję na posiedzeniu 6 listopada, a narciarski bieg na orientację jest teraz, wraz z narciarstwem alpejskim, biathlonem, narciarstwem biegowym, curlingiem, łyżwiarstwem figurowym, narciarstwem dowolnym, hokejem na lodzie, szort trackiem i snowboardem w obowiązkowym programie sportowym Zimowej Uniwersjady.

Podsumowanie VI Puchar Bielan

Minęły już 2 dni od zakończenia VI Pucharze Bielan, więc przyszedł czas na zaprezentowanie oficjalnych wyników zawodów, jak również kompletu map z trasami wszystkich kategorii.

Zaległe nagrody będzie można odebrać w najbliższą niedzielę na mazowieckim zakończeniu sezonu które odbędzie się w Choszczówce.

Wyniki VI Pucharu Bielan oraz WOM w klasyku

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom 6 Pucharu Bielan oraz WOM i Mistrzostw Mazowsza w klasycznym BnO! Mamy nadzieję że przeżyliście dużo frajdy podczas dzisiejszego klasyka, wymagające fizycznie i technicznie trasy sprawiły Wam mnóstwo radości a Białobrzeski las oraz cała atmosfera naszych zawodów przypadła Wam do gustu :)

W sumie gościliśmy 207 zawodników co jest naszym rekordem jeśli chodzi o frekwencję Pucharu Bielan - bardzo cieszy że nasze wysiłki organizacyjne nie poszły na marne i mieliśmy przyjemność robić zawody dla tak dużej ekipy!

Sprinterski WOM za nami

Dziękujemy za liczny udział w dzisiejszym leśnym sprincie. Super, że niska temperatura oraz wizja biegania po krzakach nie odstraszyła Was od przyjazdu. Mam nadzieję, że trasy się Wam podobały. 

Wszystkie medale, dyplomy i słodkie upominki postaramy się wręczyć podczas jutrzejszych zawodów w Białobrzegach.

Komunikat techniczny i listy startowe WOM w sprincie

Pozostało 24h do startu zatem najwyższa pora na publikację szczegółów jutrzejszego biegu.

Zapraszam do zapoznania się z komunikatem technicznym oraz listami startowymi.

Przypominamy o zaleceniu nie gromadzenia się, zatem zachęcamy, aby przyjechać-pobiegać-wrócić do domu. Pogoda ma nie sprzyjać rekreacji na świeżym powietrzu.

Podkurek 2020

W imieniu HKT "TREP" PTTK zapraszam w dniu 29.11.2020 r. (niedziela) na przełożony w terminie XLIII Rajd na Orientację "Podkurek 2020", który tradycyjnie kończy sezon także na trasach biegowych. Trasy turystyczne składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap pn. "ZAW-OR 2020" jest odtworzeniem etapu, który miał się odbyć na wiosnę. Teraz może się uda. Każdy etap jest oddzielną imprezą ze swoją oddzielną klasyfikacją. Jednocześnie planujemy na trasach scorelaufu podsumować sezon biegowy W-MZOS i po zakończonym biegu wręczyć dyplomy dla najlepszych zawodników z Mazowsza za osiągnięte wyniki w tym nietypowym sezonie.

Strony