Październik 2020

XLVII Wieczorny Rajd PALMIRY 2020

Organizatorzy z HKT "TREP" PTTK zapraszają na swój tradycyjny spacer po Puszczy Kampinoskiej w dniu 1 listopada. Jednak w tym roku zapraszamy do indywidualnego lub rodzinnego odwiedzenia Cm. w Palmirach w dogodnym dla siebie momencie w dniach 30.10. - 11.11.2020 r. do Palmir i na spacer leśnymi szlakami w oparciu o dwie trasy TRInO na trasie Cm. Palmiry - Krzyż Jerzyków. Planowane spotkanie jest o godz. 17.45 1 listopada na parkingu przy Cm. w Palmirach. Sugerowany jest dojazd własnymi środkami lokomocji i przy zachowaniu wszelkich obostrzeń epidemiologicznych.

Litwa 2022

W maju 2022 roku RJnO powraca do rywalizacji o tytuły Mistrzów Europy Seniorów, Juniorów i Młodzieżowców na terenach litewskich. Zaplanowany termin zawodów to 18-22.05.2022 w okolicach elektrowni atomowej w Ignalinie. Akurat miałem okazję startować tam kiedyś w zawodach w narciarskim biegu na orientację i muszę przyznać, że tereny ciekawe z bardzo dużą ilością dróg.

Dzieci i ryby głosu nie mają w RJnO

Właśnie odkryłem kolejny paradoks Regulaminów Sportowych w RJnO na 2020 rok. Okazuje się, że pomimo rozgrywania podczas wszystkich rund KMP w RJnO do klasyfikacji końcowej nie jest brana najbardziej istotna kategoria wiekowa K/M 12. Po prostu ktoś zapomniał jej wpisać do paragrafu klasyfikacji KMP. Weterani K/M 70 punktują, przyszłość i nadzieja na wyniki w RJnO na przyszłe lata została pominięta. No może nie w 100 % bowiem już startując w sztafetach mają najmłodsi zawodnicy możliwość zdobycia punktów dla klubu, który reprezentują.

Niebieska pełnia

Drodzy Orientaliści!

Jakiś czas temu opublikowałam ankietę sondującą Wasze zdanie na temat zawodów w ostatni dzień października. Skutkiem tego jest, że w sobotę 31 października zapraszam na Halloweeno :)

W ofercie etapy turystyczne i sportowe (rogaining) - oczywiście w jesiennym nocnym klimacie. Z dodatkiem dyni :) Zawody odbędą się w terenie leśnym (lub leśno-parkowym), ale dokładną lokalizację startu poznacie dopiero w przeddzień zawodów.

MP RJnO za nami

Przede wszystkim należą się gratulacje dla całej ekipy organizatorów. Nielicznej ekipy - dodam. Naprawdę wyszły fajne zawody, w dobrym miejscu i w świetnej, jak na dzisiejsze czasy, atmosferze. A że parę punktów stało poza kółkami (i to bardzo widocznie)? To nie powinno się zdarzać - ale wobec braku praktyki w 2020 roku, stawiacz się pomylił .... i trudno, trzeba z tym żyć.

Co najważniejsze - uczestnicy Pucharu Najmłodszych na pewno wyjechali zachęceni do dalszych treningów i startów, których miejmy nadzieję w 2021 roku będzie więcej.

Mapy z trasami wszystkie dystanse

Najwyższy czas na publikacje map z trasami z Mistrzostw Polski oraz Pucharu Najmłodszych w Załęczu Wielkim z ostatniego weekendu 17-18.10.2020. Niestety mapki, to moje wersje jakie wysłałem do organizatora zawodów w celu ich oprawy graficznej i przygotowania do druku. W tytule mapy jest jednak podana kategoria wiekowa, jaki dystans i skala mapy. Brak opracowania graficznego na mapach nie powinien przeszkadzać w dokonaniu analiz tras na poszczególnych dystansach i przynajmniej jest brak elementów, które mogły by rozproszyć Waszą uwagę. 

Listy startowe i oficjalne wyniki w komentarzu

No niestety nie udało się jak na razie zrobić jednej z prostszych rzeczy jaką jest rozlosowanie uczestników zawodów i umieszczenie ich na listach startowych. Ręcznie bym to już miał dawno, ale nie Ja za to odpowiadam. Ja nie zabieram ze sobą sprzętu komputerowego więc póki co więcej informacji nie zamieszczę przed zawodami niestety. Mam nadzieję, że jak dojedziecie do centrum listy będą wisiały lub umieści je na tej stronir Marcin Fastyn lub Mariusz Skorupa.

Komunikat Techniczny

Sytuacja jeśli chodzi o możliwość przeprowadzenia w najbliższy weekend zawodów nie uległa zmianie i możemy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami przeprowadzić zawody. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o stosowaniu się do aktualnie obowiązujących przepisów związanych z pandemią Covid 19 w Polsce. Jest gotowy już Komunikat Techniczny, który zamieszczam w załączniku. Proszę o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zapisami oraz mapkami sytuacyjnymi i pilnować się, aby przestrzegać te zapisy.

Dobre wiadomości

Dobre wiadomościW dniu dzisiejszym kierownik zawodów Mariusz Skorupa podpisał zgodę na organizację zawodów z gospodarzem terenu Nadleśnictwem Wieluń. Czyli zawody się odbędą i to jest już duży sukces. Też zostały podpisane wszystkie uzgodnienia w tym zakresie z Ośrodkiem ZHP w Załęczu Wielkim, gdzie zlokalizowane jest centrum zawodów. Ja teraz zaprojektowałem trasy na sobotę na dystans klasyczny i powinno być dobrze.

Wyżywienie szybka decyzja

Informacja od kierownika zawodów dotycząca możliwości zamówienia wyżywienia podczas zawodów:

Jest możliwość zamówienia ciepłego posiłku w sobotę i niedzielę po zawodach. W sobotę ośrodek oferuje bigos z pieczywem i ciepłą herbatą w godzinach 16.30-17.00 . W niedzielę gulasz z pieczywem i ciepłą herbatą w godzinach 13.30-14.00. Oba dania oferowane są na wynos w cenie 10 zł/danie. Zapotrzebowanie trzeba zgłosić do jutra (środa) do godziny 12.00 Ponadto w sobotę o godzinie 19.00 będzie ognisko z kiełbaską. Cena za kiełbaskę – 10 zł , zapotrzebowanie również proszę przesłać do jutra do godziny 12.00  na adres: gorzankaol@gmail.com

Strony