Październik 2012

ABC, czyli Józefów

W najbliższą sobotę (3 listopada) odbędzie się drugi trening z cyklu ABC biegu na orientację organizowane przez znamienity klub OK! Sport otwockiej proweniencji. Tym razem będzie można sobie pobiegać w Józefowie, czyli na południowych rubieżach falenickiej wydmy. Do wyboru trzy trasy oraz ich kombinacje, więc każdy znajdzie trasę odpowiednią do swoich możliwości, a nawet ambicji.

Lepiej późno niż wcale

Właśnie zakończyły się prace projektowo-badawcze nad nową wersją softu do obsługi rankingów. Pierwszą ofiarą padły jak zwykle Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, ale mamy nadzieję, że już wkrótce będą następne. Co prawda sezon rowerowy właśnie się zakończył, ale przedsięwzięcie jest długofalowe i gotowe do obsługi zawodów przyszłorocznych i kolejnych. Cudo o którym piszemy można podziwiać po puknięciu odnośnika Ranking dostępnego w menu po lewej stronie. Zachęcamy wszystkich do testowania dzieła oraz zgłaszania wszelkich znalezionych błędów, nieścisłości oraz wniosków racjonalizatorskich na adres dostępny w pozycji menu o nazwie Kontakt.

Bezkrwawe safari

Wszyscy, którzy przybyli wczoraj wieczorem do Parku Praskiego i liczyli na krwawe łowy, mocno się zawiedli. Kasy warszawskiego ZOO były już bowiem zamknięte. Nie oznacza to jednak, że safari po okolicy się nie odbyło. Uczestnicy Nadwiślańskiej Imprezy na Orientację organizowanej przez Koło Turystyczne SKKT PTTK nr 101 przy Gimnazjum 141 mogli zaznajomić się z wybranymi egzemplarzami miejscowej fauny reprezentowanej przez żubra, zebry, a nawet Misiaczka. Wszystko zresztą można zobaczyć poniżej na kilku zdjęciach zwędzonych z bogatej kolekcji dostępnej na stronie organizatora. Jak widać zabawa była przednia, tym bardziej, że na starcie stawiło się nadzwyczaj dużo młodzieży.

Kartki wracają

Polska nie jest już zieloną wyspą i ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny z całą mocą uderzy w naszą ojczyznę. Dokładnie w sobotę, bo właśnie wtedy powrócą dawno zapomniane kartki na żywność. Na razie tylko na rozpoczynającym się tego dnia rano rajdzie na orientację Podkurek 2012, ale nie łudźmy się. To dopiero początek, a z czasem będzie jeszcze gorzej i współczesna inżynieria finansowa zafunduje nam jeszcze zapewne kontrakty terminowe na kartki, a może nawet opcje na kartki, więc trzeba być gotowym na najgorsze.

Uwaga na rabatki

W najbliższą sobotę (27 października) na terenie warszawskiego SGGW odbędzie się druga runda Szkolnych Mistrzostw Warszawy w Biegu na Orientację. Na zawodników czekają trasy o maksymalnej długości 2.5 km, więc raczej trudno będzie się rozgrzać tym bardziej, że pogoda zapowiadana na sobotę jest bardziej zimowa niż jesienna. Na szczęście do potwierdzania punktów będą wykorzystywane karty startowe, więc nikomu od ciasnego chipa palce na zawodach nie odmarzną.

Logo to podstawa

Za sprawą Czarka Kamińskiego, który jak prawdziwy mesjasz, wskrzesił upadły portal mtbo.pl promujący rowerową jazdę na orientację, możemy do naszej kolekcji dołączyć logo tego pożytecznego serwisu, któremu życzymy długiego i płodnego żywota. Czarek zlitował się także nad promowanymi u nas Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację i zrobił podobne logo dla tego cyklu, z tym, że w tym przypadku człowieczek na rowerze bez kierownicy przemierza pod górkę Mazowsze, a nie całą Polskę. Dotychczasowa, "tymczasowa" atrapa kończy tam, gdzie jej miejsce, czyli na śmietniku historii.

Wiek specjalizacji

Takie czasy, że najlepiej robić to, na czym znamy się najlepiej. I dobrze, bo po co stresować siebie i innych. Dzisiejsze zawody w biegu na orientację na Solcu pokazały, że UNTS osiągnął perfekcję w organizacji imprez sprinterskich, a za dowód niech posłuży mapa z trasą dla kategorii M-21.

Koniec, ale nie do końca

Dzisiaj w Międzylesiu odbył się ostatni etap Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Na zakończenie organizator zafundował zawodnikom dystans klasyczny i to bez żadnych dodatkowych niespodzianek. Punkty stały dobrze, trasy były fajne, frekwencja rowerowa, czyli pół setki, a szefu zawodów szefował... zaocznie, bo w tym czasie uczestniczył w zebraniu w PZOS headquarters. Być może dlatego wszystko odbyło się bez żadnych niespodzianek:)

Stary śmieć, czyli mapa

Nawet z badziewiastego terenu przy odrobinie zaangażowania można wycisnąć trasę, która nie będzie u uczestników powodowała niesmaku. Trzeba się tylko trochę postarać. Niestety, organizatorzy dzisiejszych zawodów najwyraźniej w ogóle się nie starali i wyszło jak wyszło. Tym bardziej szkoda, że zawody sprinterskie organizowane przez UNTS w stolicy (Szybki Mózg oraz Warszawa Nocą) stoją, ogólnie rzecz biorąc, na całkiem niezłym poziomie. Najwyraźniej dystans średni, czyli przeszło DWA razy dłuższy niż sprint, stanowi wyzwanie zupełnie nowego rodzaju, które trzeba jeszcze dokładnie ogarnąć.

Wielkie grodzenie

Dzisiejszy etap Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację ponownie znalazł się na kursie kolizyjnym z rozgrywanym w tym samym czasie maratonem rowerowym. Tym razem była to impreza rodzinna, więc i ryzyko staranowania było znacząco mniejsze. Nie oznacza to jednak, że obyło się bez przykrych niespodzianek. Sporo dróg było na rozwidleniach przegrodzonych biało-czerwoną taśmą na wysokości ok. 1 metra wyznaczającą przebieg maratonu. Dobrze by było, żeby w końcu organizatorzy takich imprez przestali zgrywać XVI wiecznych angielskich feudałów i robili je w sposób bardziej koncyliacyjny. Las nie jest ich własnością, a taśmę można przecież na skrzyżowaniu położyć na glebie.

Strony