Lipiec 2012

MWiM - runda ósma

Od pierwszego weekendu września będzie można znowu pościgać się w ramach Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Regulamin rundy siódmej (1-2 września) w Nowych Groszkach został już opublikowany jakiś czas temu. Teraz pojawiło się więcej informacji o rundzie ósmej, która odbędzie się w Starej Wsi koło Celestynowa tydzień później, czyli w dniach 8-9 września.

Wezwanie na Wyzwanie

Ruszyła już rejestracja na planowane na pierwszy weekend września piesze i rowerowe zawody na orientację organizowane pod szyldem HI-TEC. W programie trasa piesza długa (100 km, start w piątek o 21:00), piesza krótka (50 km, start w sobotę o 9:00) oraz rowerowa (100 km, start w sobotę o 8:00).

Dzieci we mgle

Zakończył się już trwający od wtorku w okolicach Helsinek wypasiony rajd przygodowy dla mieszanych czwórek, czyli tegoroczny Endurance Quest. Dla zwycięzców, czyli fińskiego Omjakon, oraz reszty czołówki zmagania zakończyły się jeszcze w piątek. Dla dwóch polskich zespołów, które odważyły się na konfrontację z fińską przyrodą i nawigacją przygoda zakończyła się dzień później z wynikiem... o tym za chwilę.

Pěkné, ale wyszły

W tym samym terminie (25-26 sierpnia) co Grand Prix Pomorza organizowane są także trzyetapowe zawody w biegu na orientację Pěkné prázdniny w Czeskim Raju. Jest to park narodowy, więc wprowadzony został limit... 1000 uczestników. Co ciekawsze limit wyczerpał się w dniu...5 czerwca. Na listę załapało się trochę stałych klientów z Polski, czyli zawodnicy UNTS i OK! Sport. Gratulujemy!

Grand Prix Pomorza 2012

Trzydniowe zawody w biegu na orientację organizowane obecnie przez Uczniowski Klub Sportowy Azymut 45 z Gdyni (dawniej WKS Flota Gdynia) już na początku były dobre i z każdą kolejną edycją są coraz lepsze. W zeszłym roku Grand Prix Pomorza zasłużenie wygrało konkurs na najlepsze zawody 2011 roku, ale głęboko wierzymy, że może być jeszcze fajniej i tegoroczna ósma już edycja ustanowi nowe, niespotykane dotąd w Polsce standardy organizacyjne.

Rowerowe GPP zakończone

W niedzielę zakończyło się Grand Prix Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację. Zawodnicy mogli sobie przez tydzień poszaleć po Dusznikach, Zieleńcu i okolicznych górkach. Frekwencja nie powalała, ale konkurencja była bardzo mocna, bowiem na zawody przyjechała całą reprezentacja Rosji w tej dyscyplinie sportu, czyli ścisła światowa czołówka. Miejmy nadzieję, że w przyszłości więcej rodaków skorzysta z szansy pościgania się z naprawdę dobrymi zawodnikami, tym bardziej, że za rok Polska będzie gościć Mistrzostwa Europy w RJnO.

Quest wystartował

Nie chodzi jednak o żadne zadanie w grze komputerowej typu Diablo 3, chociaż na trasie sporo artefaktów w postaci punktów kontrolnych, siniaków oraz innych sznytów można zaliczyć. Oczywiście mowa o rozpoczętym wczoraj rajdzie przygodowym dla mieszanych czwórek o nazwie Endurance Quest. Na uczestników czeka 600-kilometrowa trasa z niezliczoną ilością dyscyplin w cudownych okolicznościach przyrody południowej Finlandii. Po prostu zazdrość ściska.

Jičín, czyli Brada

Onegdaj Sportcentrum Jičín organizowało co dwa lata pięciodniowe zawody w biegu na orientację. Później zawody były cały czas pięcioetapowe, ale skompresowane do trzech dni. Teraz zawody są trzyetapowe, ale wszystko odbywa się w jeden weekend, a konkretnie 18-19 sierpnia.

Serce się kraje

Już wkrótce bywalcy imprez organizowanych przez Klub InO Stowarzysze zaczną mieć poważne problemy zdrowotne. Wszystko przez niezdrowy sposób odżywiania wynikający z nadmiernego spożycia różnego rodzaju ciast nieodzownych podczas organizowanych przez Klub imprez, które nota bene są coraz częstsze. Grozi to otyłością i spowodowanymi przez nią powikłaniami takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz zawały serca i mózgu, o rozstępach już nawet nie wspominając.

Silesia już gotowa

Zawody zaczynają się lada dzień (w czwartek), więc warto zapoznać się z komunikatem technicznym przygotowanym przez organizatorów tegorocznej edycji zawodów w biegu na orientację Grand Prix Silesia. Zawody są zarówno biegowe, jak i precyzyjne, więc i komunikaty są dwa.

Strony