Marzec 2012

MWiM w RJnO - wyniki pierwszego etapu

Dzisiejsze zawody w rowerowej jeździe na orientację w Falenicy nie zgromadziły tłumów, ale nie znaczy to, że było niefajnie. Wręcz przeciwnie, było bardzo fajnie. Frekwencja nie powala, ale niech żałują wszyscy, którzy nie przyjechali. Prognoza pogody nie zachęcała do startu, ale jeszcze przed zawodami przestało padać, a większość wody wsiąkła szybko w falenickie piachy. Jednym słowem jeździło się bardzo przyjemnie tym bardziej, że wszyscy którym w terenie urwały się haki mieli akurat pod ręką zapasowe.

Rapid Brain 2012

Pierwszy etap popołudniowych sprinterskich biegów na orientację o tytuł Szybkiego Mózgu organizowanego przez warszawski UNTS odbędzie się już 18 kwietnia na terenie Ursynowa, a konkretnie na Kopie Cwila. Podobnie jak zimą cały cykl będzie składał się z 5 etapów, a zawody będą odbywały się w środku tygodnia (środy). Tym razem jednak bieganie, z wyjątkiem ostatniej, wrześniowej odsłony, będzie za dnia.

Tylko dla...

No właśnie, właściwie to dla kogo? Tegoroczna edycja rajdu organizowanego pod szyldem fundacji Funexsports nie tylko wyszła z lasu, ale także głęboko wchodzi w miasto z całą jego komercją. Lista zadań specjalnych polega głównie na wyskakiwaniu z kasy. Kwoty drobne, ale precedens jest. A wszystko w zimowej aurze, bo na sobotę prognozowany jest lekki mróz i opady śniegu.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o...

...RJnO, ale baliście się zapytać. Podręcznik autorstwa Piotra Cycha i Jasia Cegiełki opisujący tajniki rowerowej jazdy na orientację ma już 3 lata, ale ciągle jest aktualny. Sezon rowerowy dla orientalistów zaczyna się na poważnie już w najbliższy weekend, więc najwyższy czas przygotować się do startów, przynajmniej teoretycznie. Książka nie jest niestety dostępna w księgarniach, ale zawsze można liczyć na darmochę na naszej stronie (pełna wersja czytadła w załączniku).

Tłumy nad Świdrem

Tegoroczny Bike Night River, czyli wyścig MTB nad rzeką Świder można z całą pewnością uznać za imprezę wyjątkowo elitarną. Elita w liczbie 6 uczestników stawiła się w sobotę wieczorem na nadrzecznej polanie, aby zmierzyć się z 28-kilometrową, trudną technicznie trasą poprowadzoną wąskimi nadrzecznymi ścieżkami. Zawodnicy byli wypuszczani na trasę co 4 minuty, więc tłoku tym bardziej nie było.

Galeria pogorzelska

Andrzej Krochmal objawił się nie tylko w roli prężnego organizatora imprez na orientację, ale także zdolnego artysty o czym świadczy przysłana przez niego galeria zdjęć z sobotniego Zaworu. Jako kierownik zawodów i sędzia główny w jednej osobie musiał doglądać interesu, więc wszystkie zdjęcia są z okolic startu i mety. Aż strach pomyśleć co przyśle, jak będzie miał czas wejść z aparatem głębiej w las.

Falenica - komunikat techniczny

Już jutro upływa termin zgłoszeń na zawody w rowerowej jeździe na orientację, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Falenicy. Na liście startowej jest już ponad 50 zawodników, a będzie jeszcze więcej, bo jest to pierwsza odsłona tegorocznych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w RJnO. Więcej informacji o cyklu na specjalnie utworzonej stronie informacyjnej.

Zawor - wyniki

Są już wyniki tras sportowych sobotniego Zaworu (załącznik poniżej). Informacje o ewentualnych nieścisłościach można przysyłać na adres kierownika zawodów Andrzeja Krochmala dostępny w regulaminie rajdu. Jak tylko pojawią się wyniki tras turystycznych to także zostaną dodane poniżej.

Cztery pory roku

W sobotę 28 kwietnia o godz. 11:00 rozpoczną się wyścigi kolarskie MTB organizawane w ramach cyklu Cztery Pory Roku. Rowerek to runda pierwsza (wiosenna). Póżniej przyjdzie czas na pływanko (lato, ale jeszcze późną wiosną), bieganko (jesienią), a na koniec w grudniu... Tutaj jeszcze nie wiadomo co będzie. Jeśli Pani Zima przyniesie śnieg to będą narty, jeśli nie to kompletny obciach, czyli nordic walking. Długości tras, nawet tych dla najsilniejszych kategorii, nie są zbyt wyśrubowane, więc każdy może się trochę pościgać, tym bardziej, że start jest za friko.

Strony