Styczeń 2012

Na Skróty przez Radom

Klub Imprez na Orientację "Skróty" z Radomia zaprasza do udziału w zawodach turystycznych, które odbędą się w dniach 10-12 lutego w miejscowości Garbatka-Letnisko, czyli ogólnie rzecz biorąc w Puszczy Kozienickiej. Na chętnym czeka wiele różnych tras, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Anielin 2012

Zawody organizowane w sobotę przez Młode Orły z nowodworskiej parafii to nie jedyna oferta na nadchodzący weekend. W niedzielę (5 lutego) w Starej Wsi k/Otwocka odbędzie się kolejny trening techniczny w biegu na orientację na mapie Anielin-Skarbonka organizowany przez OK! Sport.

Sobota w NDM

PUKS (Parafialny UKS) Młode Orły zaprasza do spędzenia najbliższej soboty (4 lutego) następnej soboty (11 lutego) w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie o godz. 11:00 odbędą się zawody treningowe w biegu na orientację. W programie dystans średni na znanej wielu zawodnikom mapie Dębinki. Centrum zawodów w szkole podstawowej (ul. Młodzieżowa 7).

Zima na Pradze - wyniki

Organizator imprezy uwinął się bardzo szybko i przysłał wyniki wczorajszej imprezy. Jak na razie są to tylko wyniki biegu na orientację, ale jak tylko pojawią się jakieś inne (np. zawodów turystycznych) to także znajdą się na naszej stronie. Zachęcam także do oglądania galeryjki zdjęć z Parku Skaryszewskiego.

Mistrz obiektywu prezentuje...

...galerię zdjęć z Parku Skaryszewskiego, gdzie dzisiaj odbyły się coroczne zawody na orientację Zima na Pradze oraz Bieg Wedla. Na wyniki od organizatora przyjdzie pewnie trochę poczekać, ale już teraz można podziwiać wysokiej jakości owoce mojej fotograficznej pasji, czyli 3 (słownie: trzy) zdjęcia. Niezbyt dużo, ale początki zawsze są trudne.


Było tak zimno, że mróz wykrzywiał twarze zarówno wielu uczestników, jak i organizatorów.

Zima na Pradze - zgłoszenia zamknięte

Właśnie przed chwilą organizator imprezy Andrzej Krochmal zamknął możliwość zgłaszania się na jutrzejszą Zimę na Pradze. Pełna lista zgłoszonych jest dostępna tutaj. Kto nie zdążył może przyjechać za rok, albo liczyć na wolną mapę na starcie.

Centrum zawodów, jak zwykle, obok muszli koncertowej w Parku Skaryszewskim. Tamże zarówno start jak i meta. Wystartować będzie można w godzinach 10:00-10:30. Wszystkie informacje można znaleźć w regulaminie i komunikacie technicznym.

Kalendarz ver. 0.2

Kalendarz zawodów (dostępny z menu po lewej stronie) troszkę ostatnimi czasy spuchł. Jest tam już prawie setka tegorocznych imprez, zarówno sportowych (biegowe, narciarskie, rowerowe), ekstremalnych, jak i turystycznych.

Wielu użytkowników kalendarza jest jednak zainteresowanych tylko jednym rodzajem perwersji, np. rowerową jazdą na orientację. Dzięki ostatnim zmianom będą sobie mogli łatwo wybrać do oglądania tylko to, co ich naprawdę interesuje. Zapraszam do testowania nowego cuda.

Zamojski Challenge

Niegdyś najważniejszym punktem sezonu zimowego był start w Bergson (przemianowanym później na Poland) Winter Challange. Niestety, organizator tego największego w Europie rajdu zimowego, czyli Paweł Fąferek, skupił swoje moce, z oczywistą szkodą dla rozwoju Adventure Racing w Polsce, na krótszych dystansach. Cały czas liczymy jednak na reaktywację.

Tymczasem powstałą lukę stara się dzielnie wypełnić Igor Błachut ze swoim Rajdem Zimowym 360º planowanym w tym roku na 9-12 lutego. W programie są dwie trasy: krótka (ok. 140 km) dla zespołów 2-osobowych oraz długa (ok. 390 km) dla 4-osobowych miksów. Start w Zamościu w czwartek (trasa długa) lub piątek (trasa krótka) wieczorem.

Zima na Pradze - komunikat techniczny

W sobotę na Pradze, a konkretnie w Parku Skaryszewskim, będzie Zima, czyli tradycyjne zawody na orientację organizowane przez HKT Trep. W menu marsze i biegi na orientację, a regulamin jest dostępny w jednym z wcześniejszych newsów. Teraz oprócz regulaminu został także udostępniony komunikat techniczny (w załączniku).

Strony