Z szansami na rower

Adam przygotował listę osób, które mają szansę na ostatni już niestety rower jaki będzie losowany po zakończeniu 10 już edycji Pucharu Warszawy i Mazowsza z rokiem (2020) przerwy spowodowana pandemią. Rowery jednak były już wcześniej jako nagrody w latach 2004-2009 - tu lepiej będzie pamiętać to Anna, która do tej pory ma rower Wheelera jaki dostała wtedy za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PWiM w RJnO. Wtedy było rozdanych aż sześć rowerów w jednym sezonie. Od 2010 r. losujemy rower wśród uczestników i jak na razie nikt nie wylosował dwóch rowerów. Do maszyny losującej trafi 26 losów według wykazu z listy w załączniku. Szczęśliwiec, jednak musi być obecny w trakcie losowania - już raz się tak zdarzyło, wtedy wyciągamy kolejny los i tak aż do skutku.

Może ktoś chce podzielić się wspomnieniami z poprzednich lat szczególnie tych początkowych, kiedy, to startowało na Mazowszu około 200-300 osób w zawodach w rowerowej jeździe na orientację, a w rankingu krajowym było skalsyfikowanych ponad 600 osób. Spytacie pewnie dlaczego - odpowiedź jest prosta. RJnO nie weszła do systemu klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży jak ma to miejsce w przypadku biegów i z tytułu startu w zawodach kluby nie zdobywają punktów za którymi idą później finanse dla poszczególnych sekcji. RJnO jest dość drogą dyscypliną i wymaga bardzo często innego pojazdu w celu dotarcia na start i przetransportowania rowerów.

Dodatkowo, jeśli rodzice się w ten sport nie wkręcą, to żaden trener nie da rady zabrać na zawody więcej niż trójkę dzieciaków jak ma auto i bagażnik rowerowy. Dlatego też tak powoli idzie rozwój, a w dodatku znowu zaczęły się pojawiać osoby, które jak to się brzydko mówi robią we własne gniazdo i niestety nie zdają sobie z tego sprawy, że wszystko może się bardzo szybko skończyć - czyli organizacja zawodów RJnO, bo jakoś innych chętnych z klubów BnO w kraju nie widać zbyt wielu. Dlatego szanujmy się nawzajem, a jak się komuś coś nie podoba to lepiej niech zostanie w domu i poszuka innego pretekstu do wyładowania swoich frustracji.

AttachmentSize
PDF icon Rower_2022_10_rund.pdf175.54 KB

Comments

Teraz będzie ostatni rower,

Teraz będzie ostatni rower, to znaczy za rok będzie samochód?:)

Dobry pomysł, w końcu tyle

Dobry pomysł, w końcu tyle kluczyków zawsze jest zostawionych, że może wreszcie ktoś zapomni i bedzie auto do losowania.