December 2021

Ruszamy z mapą na wydmę

Wszystkie znaki wskazują, że 8. stycznia uda się rozpocząć kolejny cykl biegania z mapą po falenickiej wydmie. W nowym cyklu mamy kilka zmian, które, mam nadzieję, zadowolą większość uczestników. Nie mamy tras turystycznych, ale za to dla najmłodszych została przygotowana nowa mapa boiska SP 124. Start i meta będą na świeżym powietrzu pod daszkiem przed nowo wybudowanym łącznikiem szkoły. Zawody będą rozgrywane w formie scorelaufu czyli w dowolnej kolejności należy potwierdzić wymaganą liczbę punktów dla danej kategorii. Każdy dostaje mapę ze wszystkimi PK. Na mapie jest napisane ile PK ma potwierdzić dana kategoria. PK potwierdzamy na karcie startowej w kratce odpowiadającej numerowi PK z mapy.

ORIENT 2022

W imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam do udziału w XLV Rajdzie na Orientację "ORIENT 2022", który odbędzie się w świąteczny czwartek 6 stycznia 2022 r. na terenie Parku Młocińskiego. Spotykamy się na polanie pod wiatą na końcu ul. Papirusów. Mamy nadzieję, że skierujecie swoje orszaki w tę stronę by wziąć udział na jednej z tras turystycznych TZ, TU, TP lub jednej z 4 tras biegu na orientację. Na trasie biegowej planujemy użycie 2 map o różnych skalach co może dodać dreszczyku emocji. Zgłoszenia są już otwarte więc zapraszamy do zapisów.

Bajkowy spacer z mapą

Jeżeli od jakiegoś czasu chcieliście przejść się wieczorową porą po Starym Mieście w Warszawie, ale ciągle brakowało Wam do tego pretekstu, to może zachętą do ruszenia się sprzed świątecznego stołu będzie, prowadząca szlakiem świątecznych dekoracji, trasa na orientację. Mam nadzieję, że mający trzy kilometry spacer dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń estetycznych, a Ci z Was, którzy zdecydują się odbyć ten spacer w piątkowe, sobotnie lub niedzielne popołudnie mogą się jeszcze załapać na wrażenia słuchowe związane z zimowymi pokazami multimedialnymi w Parku Fontann. Mapę znajdziecie tutaj.

Grudniowe OrtInO

Po ponad trzymiesięcznej przerwie zapraszam na kolejną odsłonę znanego i lubianego OrtInO - już w najbliższą środę 29 grudnia na Woli (w okolicach Parku Moczydło). Będzie to doskonała okazja do spalenia poświątecznych kalorii :) Nie zwlekajcie i przybywajcie!

Pingwinek gotowy - w pogotowiu czeka na śnieg

Wszystkie znaki na mapach synoptyków pogody wskazują na to, że jeszcze w tym roku będziemy na Mazowszu dysponować znakomitymi warunkami w postaci śnieżnej pokrywy już po zakończeniu Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli okaże się to faktem zapewne niebawem rozgrane zostaną pierwsze rundy PWiM w NBnO - Pingwinek na pewno nie może się doczekać, kiedy zostanie uruchomiony do działania. Basia Szmyt także zapowiedziała, że coś zorganizuje jak pojawi się śnieżna pokrywa na leśnych ścieżkach.

XVII Mazowiecki Zlot InO

Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację PTTK oraz Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim zapraszają na XVII Mazowiecki Zlot InO, który ze względu na warunki epidemiologiczne, podobnie jak w poprzednim roku, odbędzie się w nieco innej formie. Po dokonaniu zgłoszenia, wystarczy pobrać i wydrukować mapę i ruszyć do Chrośli k/Dębego Wielkiego w dn. 24.12.2021-9.01.2022 w poszukiwaniu lampionów.

Święta Bożego Narodzenia z mapą - GAMBIT 2021

Wszystkich miłośników orientacji w imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam do udziału w 7 edycji Świątecznej Imprezy na Orientację Gambit 2021 w dniu 26.12.2021 r (drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia) do Józefowa k/Otwocka. Przewidziano 4 trasy w biegach na orientację o różnej długości w kategoriach Open oraz 3 trasy w marszach na orientację w kategoria TZ, TU i TP. Szczegóły znajdują się w załączonych regulaminach. Impreza obędzie się na mapie BnO Józefów "Trzy Aleje" wykreślonej specjalnie z tej okazji.

Startuje dogrywka

Dzisiaj o 17:00 rozpoczynamy drugą rundę zapisów, Ilość wolnych miejsc podana jest w zgłoszeniach.

Przypominamy, że nie wystarczy tylko szybko się zapisać, ale trzeba jeszcze we właściwym czasie odebrać numer startowy.

Mikołaj rozdał wszystkie prezenty

I jak tu można nie zakochać się w Warszawie w Wawrze, dzięki któremu mogliśmy cieszyć się z pokonywania tras na orientację w Warszawskim Międzylesiu. Już na samym początku uczestników witał Święty Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Na uczestników czekały trasy do pokonania w obszarze leśnym oraz gra terenowa street orienteering w infrastrukturze miejskiej. Niektóre osoby pokonywały obie formy ruchu na świeżym powietrzu. Po zakończeniu aktywności fizycznej na każdego czekała ciepła herbata lub kawa, kiełbaska z grilla, popcorn, słodycze i losowane nagrody od Świętego Mikołaja. Na trasach leśnych karty startowe oddało ponad 100 uczestników a z gry terenowej ponad 40 startowały zespoły wieloosobowe, które wpisywały tylko nazwę drużyny stąd liczba była na pewno większa.

Pages