August 2020

Wrześniowe (Wiosenne) Marsze na Orientację

Wakacje szybko minęły, nadchodzi wrzesień, a wraz z nim kolejna runda LIII Konkursu o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza w MnO - zaległe majowe WiMnO.
W sobotę 5 września Stowarzysze zapraszają do Wieliszewa. W ofercie po dwa etapy na trzech poziomach zaawansowania z, jak zwykle, ciekawymi mapami :) Więcej informacji na stronie Klubu, a zapisy tutaj (otwarte do piątkowego południa).

Medale 2020 w Światowym Orienteeringu idą do archiwum

Nadzieja umiera ostatnia. Niestety tak stało się z nadziejami rozegrania Mistrzostw Europy oraz Świata Weteranów w RJnO. Finlandia skapitulowała przed epidemią Covid 19 i ostatecznie w dniu dzisiejszym zostały odwołane zaplanowane na początek września zawody w Finlandii. Szkoda, ale świadczy to o bardzo małych możliwościach w zakresie działania IOF i podlegającym im Narodowym Federacjom Orientacji Sportowej w poszczególnych krajach. Bowiem skoro wznowiono w tym samym czasie rozgrywanie zawodów w lekkiej atletyce /diamentowa liga/, mecze piłki kopanej oraz Tour de France.

Absurd w punktacji KMP 2020

Właśnie zostały opublikowane jak zawsze bardzo sprawnie i precyzyjnie policzone wyniki KMP i aktualny ranking RJnO 2020 po pierwszej rundzie  zawodów w Nawojowej Górze link do wyników : http://www.team360.pl/node/11414 Przejrzałem wyniki i pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, że są one błędnie policzone. Znając jednak dokładność w tych sprawach Adama szybko zajrzałem do aktualnie obowiązujących  na 2020 rok Regulaminów Sportowych w RJnO. Okazało się, że wszystko pomimo, że wygląda jak absurd jest dobrze policzone - chodzi tylko o wyniki KMP 2020. Na wszelki wypadek załączam te regulaminy w poście.

BPK na wakacje

Ponieważ nie zanosi się w najbliższym czasie na tradycyjne starty rowerowe z lampionami, a wiele osób ma teraz trochę więcej wolnego czasu więc czemu nie pojeździć z mapą w trochę innej formule? Jakiś czas temu postanowiłem zebrać w jedno miejsce wszystkie przygotowane przeze mnie trasy rowerowe w wersji BPK w okolicach Warszawy - tutaj lista. I okazało się, że ta lista jest już dosyć długa :)

Pojechane

W pierwszy weekend sierpnia spora grupa rowerowych orientalistów zjechała się w okolice Krakowa aby powalczyć o pierwsze tegoroczne rowerowe medale. Okolice Nawojowej Góry były już wielokrotnie objeżdżane lub obiegane, ale zawsze można liczyć na coś innego. Tym razem były tylko dwa starty, oba w randze Mistrzostw Polski.