July 2020

Odwołane

Jest oficjalna decyzja władz IOF w sprawie odwołania organizacji Mistrzostw Świata w RJnO w Portugalii oraz Mistrzostw Europy Juniorów EYOC na Węgrzech i Mistrzostw Europy Młodzieżowców EJOC w Turcji. Można było się tego spodziewać. Na razie jeszcze w kalendarzu pozostały Mistrzostwa Europy w Finlandii. Tutaj organizator podjął działania, aby władze Finlandii wydały specjalne dokumenty umożliwiające pobyt w tym kraju dla ekip narodowych. Niestety już wiadomo, że takich dokumentów nie uda się załatwić dla weteranów dla których też zaplanowane są w tym kraju Mistrzostwa Świata. Czas pokaże co będzie.

Oficjalne wyniki

Miło nam poinformować, że Burmistrz Gminy Krzeszowice Pan Wacław Gregorczyk objął patronatem honorowym Mistrzostwa Polski i Puchar Najmłodszych w Rowerowej Jeździe na Orientację rozgrywane w dniach 1-2 sierpnia 2020 w Nawojowej Górze. Kolejna miła informacja dotyczy połączenia kategorii weteranów. Wśród kobiet będzie tylko jedna kategoria K 50 i wszystkie panie wystartują na trasach K50. Panowie będą rywalizować w kategoriach M40, M45, M50, M60 i M70. Pozostałe kategorie nie wymagały tego typu zabiegów na szczęście. W załączniku aktualny B-3 oraz zweryfikowana lista osób zgłoszonych - udało się wszystkim dokonać opłat licencyjnych do PZOS.

Warto skorzystać z trasy w Radości

Nie spodziewałem się aż takiej niespodzianki ze strony swoich zawodników z UKS Falenica. Poprosiłem ich o zdjęcie lampionów z ostatniego treningu i zaproponowałem, aby sami coś zaprojektowali. No i proszę jest mapa z ustawionymi lampionami w terenie przez trzynastolatka. Sam naniósł PK na mapę i ustawił je w terenie na jutrzejsze zajęcia. Sporo osób które spotykam mówi, że młode pokolenie jest coraz gorsze. Ja cały czas uważam, że to my się starzejemy i nie widzimy potencjału u młodych - trzeba tylko im dać możliwość i pozwolić coś zrobić. Zapraszam chętnych do pokonania trasy pewnie lampiony powiszą tylko do środy do około godziny 16-17 maksymalnie.

Szczegóły Nawojowa Góra plus lista zgłoszonych

Trasy już zaprojektowane powinno dać się jeździć w większości na rowerze. Niestety trochę dróg jest użytkowana przez miejscowe stadniny i ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Udało się jednak zweryfikować mapę i zaznaczyć odpowiednimi symbolami te drogi. Termin zgłoszeń tylko do jutra do 23:59. Warto się pospieszyć, bowiem po tym terminie zapadną ostateczne decyzje o połączeniu kategorii wiekowych. Tu największy problem w kategoriach weterańskich. Ja znajduje tylko jedno wyjście z tej sytuacji. Zawodnicy z kategorii silniejszych czyli na przykład K/M40 nie będą łączeni z zawodnikami z kategorii starszych czyli K/M 45. Natomiast zawodnicy z kategorii starszych mogą się przerejestrować do kategorii silniejszej czyli na przykład z K/M 50 do K/M 45,40, aby móc oficjalnie rywalizować o medale Mistrzostw Polski. Zawodnicy z kategorii K/M 40 mogą się tylko przerejstrować w tym wypadku tylko do kategorii K/M 21.

Sztafety WOM przełożone na listopad

Drodzy orientaliści!

Informujemy, że z uwagi na sezon wakacyjny i nikłe zainteresowane zawodami, organizator zdecydował się przełożyć WOM oraz Mistrzostwa Mazowsza w sztafetowym BnO na termin 15 listopada! Miejmy nadzieję że koronaparanoja z ludzi już zejdzie i uda się przeprowadzić zawody w tym terminie.

Tym samym, na zakończenie sezonu 2020, w weekend 14-15 listopada czekają nas 2 imprezy - w sobotę, 14 listopada - WOM w średniodystansowym BnO organizowany przez Team 360, oraz w niedzielę, 15 listopada - WOM oraz Mistrzostwa Mazowsza w sztafetowym BnO organizowany przez PUKS Młode Orły.

Trasa rowerowa z lampionami - korekta mapy

W ramach kontynuowanych zajęć z młodzieżą z UKS Falenica w rowerowej jeździe na Orientację zapraszam do skorzystania z trasy, która jest już rozstawiona w terenie (lampiony duże i kilka małych). Z trasy można skorzystać minimum dwukrotnie, bowiem drugi trening to jazda pamięciowa, czyli na punktach będą znajdować się fragmenty mapek z kolejnymi PK w terenie. Trasa pamięciowa idzie w odwrotnym kierunku do trasy klasycznej, czyli ze startu ruszamy na PK 24. Piszę to dlatego, że jakby zginęła mapka ze startu na pierwszy punkt z trasy pamięciowej, to wtedy należy skorzystać z mapy pobranej z załącznika do pokonania trasy klasycznej. Trasa pamięciowa będzie dostępna od czwartku (23 lipca) od 18:00. Na każdym PK będzie wisieć zabindowany fragment mapy z kolejnymi PK z trasy.

Zapraszamy do Chotomowa na sztafety WOM

W imieniu Zespołu Organizatorów PUKS Młode Orły, zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Mazowsza oraz Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w sztafetowym BnO, które to zawody odbędą się 1 sierpnia 2020 roku!

Zawody odbędą się na nowej mapie "Jabłonna" i rozgrywane będą w kategoriach sportowych, zaliczanych do Mistrzostw (kategorie KM12-KM18), a także w kategorii seniorów i weteranów (KM21, KM105,KM140).

Sercowa Osiemnastka

Stowarzysze bardzo serdecznie zapraszają na świętowanie pełnoletności Wakacyjnego Serca z Lampionem! Jak ten czas szybko leci :)
Kiedy? W sobotę 18 lipca.
Gdzie? W Lasach Pomiechowskich.

Będzie to pierwsza impreza (a jednocześnie dopiero druga runda) zaliczana do klasyfikacji o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza w MnO po tzw. odmrożeniu. W ofercie po dwa etapy na trzech poziomach zaawansowania (TP, TU i TZ).

Treningi rowerowe BPK w Wawrze

Kolejna porcja tras rowerowych w wersji BPK, tym razem czas na Wawer. Trasy przygotowane przez Janka Cegiełkę, ja dorobiłem do nich pikanie w telefonie i można trenować, o ile pogoda na to pozwoli. Trasy bez faworków. Inne moje lub przerobione przeze mnie trasy zebrałem w jedno miejsce (tutaj, jest tam kilka nowości).

Wreszcie kolejny przegląd prasy

Po długiej przerwie zapraszam na kolejny przegląd prasy lokalnej w której znajdziecie artykuł poświęcony Zielonemu Punktowi Kontrolnemu ,czyli darmowej oferty do uprawiania orientacji w terenach leśnych. W załączniku najnowszy 222. numer Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła i mam nadzieję, że w kolejnym wydaniu uda już mi się zaprosić wszystkich stęsknionych jazdy na rowerze w poszukiwaniu lampioników na pierwsze etapy tegorocznego cyklu PWiM oraz GPDW w RJnO.

Pages