Street-O

Na czym polega Street-O?

Mapa do Street-O jest bardzo minimalistyczna – zawiera jedynie schemat elementów liniowych, przede wszystkim dróg i ścieżek (czasem też rzek czy torów) oraz pozbawiona jest wszelkich nazw (ulic, skwerów, budynków). Na mapie okręgami oznaczone są punkty kontrolne (PK) – dla ułatwienia w środku okręgu doznaczono kropkę. Przykładowa mapa znajduje się tutaj.


Punkty kontrolne mają oznaczenia liczbowo-literowe, np. 1A, 3C. Liczba w oznaczeniu PK oznacza odpowiadającą mu wartość punktów przeliczeniowych (PP), np. PK 2D ma wartość 2 PP, PK 6A – 6 PP, itd. Potwierdzenie PK odbywa się poprzez udzielenie odpowiedzi na zadanie pytanie i wpisanie odpowiedzi na karcie startowej. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi PK nie jest zaliczany.
Zadaniem uczestnika jest zebranie jak największej ilości PP w ciągu podanego limitu czasu (zazwyczaj jest to 60 minut). Za każdą rozpoczętą minutę spóźnienia odejmowany jest 1 PP.


Steet Orienteering jest popularny m.in. w Londynie czy w australijskim Grafton.


Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące zawodów, które się odbyły. Można pobrać kartę, mapę oraz w dowolnej chwili spróbować się zmierzyć z jakże atrakcyjną formą orientacji.

Numer Data Miejsce Mapa Karta Wyniki
00 08.11.2017 Warszawa, Mokotów mapa karta wyniki
01 31.01.2018 Warszawa, Stegny-Sadyba mapa karta wyniki
02 20.02.2018 Warszawa, Marymont  mapa karta wyniki 
03 10.03.2018 Warszawa, Falenica mapa karta wyniki
04 14.04.2018 Zielonka mapa karta wyniki