Dla zagubionych...

...garść praktycznych informacji, czyli Jak się poruszać po niepolskim gruncie podczas Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które startują już jutro. W tej garści kilka istotnych ziaren się znajduje. Jednym z nich jest fakt, że w niedzielę po zakończeniu rozgrywania dystansu średniego dopiero otrzymamy mapy na pamiątkę. Zatem, prosimy nerwowo nie wyrywać map czeskim organizatorom na mecie. Oni doskonale znają te numery. Zęby też nie wchodzą w grę. Nieznajomość języka obcego nie będzie wytłumaczeniem. 

Parametry tras i minuty startowe

W załączeniu można prześledzić długości tras, z którymi będą mogli zmierzyć się zawodnicy na zbliżajacych się Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Sugestia jedynie jest taka: (jeździmy) tzn. bierzemy mapę z symbolem kategorii do której się zgłaszaliśmy (zgodnie z biuletynem). Rozumiem w zupełności stresy przedstartowe. Warto jednak się skupić w boksach startowych i chociaż w tym momencie nie popełnić błędu, który może nas zdyskwalifikować na wstępie. Nowy wzór medalowy jest całkiem niezły...

Wyniki z Marymontu

Logo Street-OSpostrzegawczość orientalistów nie zna granic. Kiedy pyta się ich o reklamę po jednej stronie drogi, oni wynajdują inną, po przeciwnej stronie. Kiedy pyta się o kobiecą bluzkę, oni dostrzegają tylko spódnicę. Tam gdzie jedni widzą wściekłą zieleń lub żółć, inni tylko czerwień, brąz lub wręcz czerń. Podsuwając im pod nos wielką czerwoną tablicę, oni nurkują w ciemnej gęstwinie za nią, by wyszukać jakąś skromniejszą.

Prawie jak long...

Już w najbliższą sobotę (24 lutego) zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w tegorocznej rywalizacji w falenickich zawodach na orientację. Jak przystało na ostatni punktowany etap trasy będą najdłuższe z dotychczasowych, ale oczywiście bez przesady. Można się zresztą o tym przekonać samemu, bowiem wszystkie parametry znajdują się w załączonym poniżej komunikacie technicznym.

Dzyń, dzyń, dzyń

Jeszcze dzisiaj można się zgłaszać po taniości na Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Czechach. Jeśli ktoś się spóźni, to można dokonać zgłoszenia... jednak spóźnialscy muszą się liczyć z poniesieniem wyższych kosztów. Uprzejma prośba jest taka, żeby ze zrozumiem czytać biuletyn, który ukazał się między innymi tutaj. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na kategorie, do których należy się zgłosić. Dla martwiących się o warunki, komunikat jest taki: Sněhu je dostatek!

Ogłoszenia górskie

Dzisiaj w Falenicy odbyła się kolejna runda Zimowych Biegów Górskich. Wyniki i aktualna klasyfikację generalną po trzech etapach można już oglądać na stronie cyklu.

Kolejna, czwarta odsłona tegorocznego ZBG odbędzie się za tydzień. Zwracam uwagę, że będzie to ostatnia szansa na poprawienie swojego wyniki w klasyfikacji całego cyklu. Etap finałowy w marcu, będzie głównie towarzysko-dekoracyjny i jego wyniki nie będą zaliczane do klasyfikacji końcowej.

Pękła setka

Przeszło stu zawodników walczyło dzisiaj na trasach trzeciego etapu FalInO. Główna zasługa tak wysokiej frekwencji, to start mocnej grupy Royal Rangersów, którzy po raz pierwszy w tym roku zawitali do Falenicy i mają także pojawić się podczas ostatniej rundy tegorocznego cyklu. Dzięki Rangersom najliczniej obsadzona była dzisiaj kategoria AM. Do tego stopnia, że zabrakło map, ale mimo to udało się wystartować wszystkich chętnych uczestników.

Gubiszlaki 2018

Do tegorocznej edycji Gubiszlaków, która odbędzie się w noc z 9 na 10 czerwca pozostały jeszcze 4 miesiące. Wydawać by się mogło, że to dużo czasu, ale jako organizatorzy musimy czynić już pierwsze kroki, żeby przygotować wszystko tak, jak należy. Na początek prezentujemy logo imprezy, które podobnie jak rok temu przygotował dla nas Adam Biźnia. Dziękujemy!

Na facebookowej stronie wydarzenia z czasem będziemy odkrywać kolejne karty związane z organizacją Gubiszlaków, a na razie poinformujemy tylko, że zapisy wystartują już w marcu i podobnie, jak przed rokiem - wcześniejsze zgłoszenie gwarantuje niższe wpisowe.

Rusza Puchar Podkarpacia w MnO

W pierwszy weekend marca rusza kolejna, 9. edycja Pucharu Podkarpacia w Marszach na Orientację. W tym roku podkarpacki aktyw PInO do pucharowej rywalizacji zaliczył cztery InO-eventy: „RZ InO”, „Wiosenną InOManię”, „ChononaMarsze#5” oraz „XI Budzyń”. Najważniejsze informacje o poszczególnych rundach Pucharu będą uzupełniane także na stronie Podkarpackiej Komisji InO w zakładce 'PUCHAR PODKARPACIA W MNO'.

Street-O #02 na Marymoncie

Street-O logoOto więc nadchodzi druga (niepilotażowa) edycja Street-O. Myszkować będzie można po Marymoncie we wtorek, 20 lutego, od 18:30 aż do 21:00. Ale tylko w ramach wybranego limitu czasowego! Bo tym razem oprócz klasycznych 60 minut można zdecydować się na bieganie półtoragodzinne. Nowy, 90-minutowy limit jest dedykowany tym, którzy czują niedosyt po godzinnych sprintach, mają większe zasoby glikogenu w mięśniach oraz piechurom, którzy też są przecież mile widziani.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Prawie jak long...20/02 22:00janNa wszystkich uczestników IV
Wyniki Orientu 201817/02 14:01Greg_deO przepraszam, na 11 bylem a
Wyniki Orientu 201815/02 21:52KarolGrzesiu ale trener był na PK
Wyniki Orientu 201815/02 11:18Greg_deJa tam zawsze biorę
Wyniki Orientu 201814/02 22:56KarolA w linku jak nie biegać -
Trzecia runda za pasem13/02 09:47janKolejny numer Wiadomości
Mistrzostwa Polski w07/02 13:08karolaProszę zgłaszać się
Mistrzostwa Polski w07/02 10:47awCzy osoby z kategorii M45
Mistrzostwa Polski w06/02 16:53pan_narciarzPracuję w piątek w Szczyrku
ORIENT 2018 z podsumowaniami05/02 20:53akrochNiestety, ale będzie
Street-O jeszcze w styczniu!02/02 20:31JanowscyOferowaliśmy dzwonienie
Mapa, słonie, wyniki02/02 16:35janSuper impreza orientacja
Street-O jeszcze w styczniu!02/02 08:14jatkaI dodam tylko, że zabawa
Street-O jeszcze w styczniu!02/02 08:12jatkaHaha, no właśnie :) I
Street-O jeszcze w styczniu!01/02 20:30JanowscySuper zabawa A mina rywala,
Subscribe to Front page feed