Przeminie z czołgiem

Obrazek użytkownika karola

Szykuje się wypasiona wielodniówka z rowerową jazdą na orientację w Warszawie i okolicach. Będzie długo, burzliwie, dystanse do wyboru do koloru czarnego, od sprintu po klasyk, od zachodu po wschód warszawski. W weekend 15-18.06 można zaliczyć aż 7 startów w ramach Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację.

Zmagania sportowe podczas pierwszych dwóch dni odbędą się nieopodal Zalesia Górnego. Będzie można testować nową mapę, która w potach powstawała od miesięcy i wyjdzie/wyszła(?) spod ręki Piotrka Janowskiego.

Kolejne dwa dni startujemy po drugiej stronie Wisły. W sobotę będzie można pojeździć po do dobrze już znanym przez zawodników anińskim lesie. Zaś w niedzielę nie lada gratka, bo podczas pierwszego etapu w ofercie pojawi się ponownie nowa mapa dotychczas nierowerowana na orientację.

Oj dużo tego wszystkiego. A gdzie to wszystko? Za ile? O której? I jak się w tej mnogości startowej orientować, to rąbka tajemnicy ujawniają zamieszczne komunikaty techniczne. Nie zastanawiamy się zbytnio i zapisujemy się w najlepszym systemie zgłoszeniowym na świecie, czyli tutaj. Tyle tych startów, tyle kilometrów wyjdzie i życie jest piękne, bo na końcu można wygrać...

Komentarze

W komunikacie dla rundy 6

W komunikacie dla rundy 6 jest błędnie podany numer drogi wojewódzkiej - jest 837, powinno być 873 (co widać na mapkach). To taki test czy ktoś w ogóle czyta komunikaty?

Czy miejsce startu w czwartek jest na parkingu z napisem (z mapy) "Szare Szeregi" czy w innym miejscu bo data 15.06 znajduje się w okolicy 2 parkingów? To co jest oczywiste dla organizatora nie musi być oczywiste dla pozostałych osób ...

W treści komunikatu jest też taki fragment: "Obowiązuje absolutny zakaz wjeżdżania w teren Rezerwatu Przyrody". Na mapce jest ścieżka (dydaktyczna?) przechodząca dwukrotnie przez teren Rezerwatu. Czy po tej ścieżce można jechać rowerem a zakaz dotyczy poruszania się poza tymi ścieżkami?

Adam,

Adam,

Parking Szare Szeregi w Czwartek - zresztą lokalizacja CZ na mapie nie pozostawia ątpliwościów ;wink

Co do numerów drogi ... widać tylko Ty czytasz ze zrozumieniem i wyłapujesz gópie błędy.

Drogi (ścieżka dydaktyczna) przez Rezerwat przechodzą eksterytorialnie - można jechać.

Ważne - dojazd do CZ w czwartek i piątek

Ponieważ zawsze wjeżdżałem do lasu rowerem, z nietypowego kierunku, nie zwracałem ostatnio uwagi na drogowskazy. A tu dziś okazuje się, że przejazd kolejowy w Zalesiu jest zamknięty do remontu. Tak więc dojeżdżających samochodami od zachodu czeka objazd - najlepiej jechać przez Piaseczno Siedliska-Żabieniec.

A poza tym ... dzis odwiedziłem (prawie) wszystkie PK.  Na tych pozostałych byłem tydzień temu.  Trasy też dokreślone.