Przeminie z czołgiem

Szykuje się wypasiona wielodniówka z rowerową jazdą na orientację w Warszawie i okolicach. Będzie długo, burzliwie, dystanse do wyboru do koloru czarnego, od sprintu po klasyk, od zachodu po wschód warszawski. W weekend 15-18.06 można zaliczyć aż 7 startów w ramach Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację.

Zmagania sportowe podczas pierwszych dwóch dni odbędą się nieopodal Zalesia Górnego. Będzie można testować nową mapę, która w potach powstawała od miesięcy i wyjdzie/wyszła(?) spod ręki Piotrka Janowskiego.

Kolejne dwa dni startujemy po drugiej stronie Wisły. W sobotę będzie można pojeździć po do dobrze już znanym przez zawodników anińskim lesie. Zaś w niedzielę nie lada gratka, bo podczas pierwszego etapu w ofercie pojawi się ponownie nowa mapa dotychczas nierowerowana na orientację.

Oj dużo tego wszystkiego. A gdzie to wszystko? Za ile? O której? I jak się w tej mnogości startowej orientować, to rąbka tajemnicy ujawniają zamieszczne komunikaty techniczne. Nie zastanawiamy się zbytnio i zapisujemy się w najlepszym systemie zgłoszeniowym na świecie, czyli tutaj. Tyle tych startów, tyle kilometrów wyjdzie i życie jest piękne, bo na końcu można wygrać...

Komentarze

W komunikacie dla rundy 6

W komunikacie dla rundy 6 jest błędnie podany numer drogi wojewódzkiej - jest 837, powinno być 873 (co widać na mapkach). To taki test czy ktoś w ogóle czyta komunikaty?

Czy miejsce startu w czwartek jest na parkingu z napisem (z mapy) "Szare Szeregi" czy w innym miejscu bo data 15.06 znajduje się w okolicy 2 parkingów? To co jest oczywiste dla organizatora nie musi być oczywiste dla pozostałych osób ...

W treści komunikatu jest też taki fragment: "Obowiązuje absolutny zakaz wjeżdżania w teren Rezerwatu Przyrody". Na mapce jest ścieżka (dydaktyczna?) przechodząca dwukrotnie przez teren Rezerwatu. Czy po tej ścieżce można jechać rowerem a zakaz dotyczy poruszania się poza tymi ścieżkami?

Pytania są zbyt proste:-) Jak

Pytania są zbyt proste:-) Jak nie jest wprost napisane, to między wierszami można znaleźć odpowiedź:-) Raczej zstanawiałbym się nad tym jak można wygrać ten czołg. Może jakaś klasyfikacja oddzielna na czas długiego weekendu? Są Puchary Ziemi, Puchary Betonu, Puchary Schodów...

Adam,

Adam,

Parking Szare Szeregi w Czwartek - zresztą lokalizacja CZ na mapie nie pozostawia ątpliwościów ;wink

Co do numerów drogi ... widać tylko Ty czytasz ze zrozumieniem i wyłapujesz gópie błędy.

Drogi (ścieżka dydaktyczna) przez Rezerwat przechodzą eksterytorialnie - można jechać.

Ważne - dojazd do CZ w czwartek i piątek

Ponieważ zawsze wjeżdżałem do lasu rowerem, z nietypowego kierunku, nie zwracałem ostatnio uwagi na drogowskazy. A tu dziś okazuje się, że przejazd kolejowy w Zalesiu jest zamknięty do remontu. Tak więc dojeżdżających samochodami od zachodu czeka objazd - najlepiej jechać przez Piaseczno Siedliska-Żabieniec.

A poza tym ... dzis odwiedziłem (prawie) wszystkie PK.  Na tych pozostałych byłem tydzień temu.  Trasy też dokreślone.

Na porządne zawody trzeba

Na porządne zawody trzeba przygotować się przyzowicie. Prócz wyprania koszulki, nasmarowania łańcucha warto zawczasu również zaplanować dojazd na zawody w czwartek oraz w piątek. Janek dobra Cegiełka rada (dobra nigdy za wiele) przygotował komunikat następującej treści:

"W załączniku pod Komunikatami Technicznymi podaje rozkład jazdy PKP do Zalesia Górnego oraz połączenia powrotne. To chyba jeden z najlepszych wariantów dotarcia na zawody w czwartek i piątek. Podaje też stacje pośrednie, gdzie zatrzymuje się pociąg oraz współrzędne GPS centrum zawodów I i II dnia ze stopniami, minutami i sekundami. Do zobaczenia w Zalesiu na nowej mapie."

Z pomocniczego rozkładu jazdy warto skorzystać. Ciekawe, czy uwzględnia przejście bożników cielesnych w czwartek? Najwyżej ciała będą musiały same dojechać rowerem na start:-)

Na zachętę do startu

Na zachętę do startu w jutrzejszych i piątkowych zawodach Janek Cegiełka przesyła pierwszą mapę Zalesia sprzed 40 lat. Była to 27. kolorowa
mapa do BnO w Polsce. To jutro będzie można zweryfikować, co się zmieniło:-)